0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

34oz 800ml High Quality Bucket Glass Teapot with Stainless Steel Strainer

Код на ставка: ZRC7131-2

Потекло: Хебеј, Кина (копно)

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на алкохол: Комплети за кафе и чај
Материјал: стакло
Сертификација: CIQ, SGS
Функција: Еко-пријателски
Место на потекло: Хебеј, Кина (копно)
Име на бренд: ZENRC
Број на модел: ZRC7131-2
Product Name:34oz 800ml Bucket Glass Teapot with Stainless Steel Strainer
Горен дијаметар: 9 см
Висина: 13cm
Дијаметар на дното: 6 см
Материјал за цедалка: нерѓосувачки челик
Капацитет (oz): 34.16 oz
Капацитет (ml): 800 ml
Безбедно: Безбедно за миење садови и микробранова печка, безбедно на шпорет
Отпорен на времетраење: - 20 ~ 150

Набавка Способност
Способност за снабдување: 20000 парче/парчиња неделно производ вовед


име: Round Glass & Stainless Steel Teapot

Точка бр .: ZRC7131   /   ZRC7132

Тема:
Издржливото стакло го прави тенџерето замрзнувачки отпорен на топлина и отпорен на топлина, со мазна отпадна вода и чиста вода-прекин
Може да се загрева директно на отворен оган и електрична керамичка печка.
Two shapes available

Материјал за тенџере: borosilicate glass, with wooden handle lid

Материјал за цедалка: од нерѓосувачки челик

големина:

ZRC7131   ( Tall ): mouth diameter 9cm, height 13cm, bottome diameter 6cm
ZRC7131   ( Round ): mouth diameter 9cm, height 15cm, bottome diameter 11cm

Капацитет:
800мл / 27 мл

Пакување:
1 pc/ box, 48pcs/ctn ;  or per customers' required.

Начин на плаќање: 
30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Пример:
  Бесплатни примероци, експресен надоместок на сметка на клиентите

Испорака:
  Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит


производ Функција

Која е карактеристиката на производот на нашата опрема за чај од боросиликат?

Безбедно Направено од високо боросиликатно стакло, шпорет и микробранова печка (исклучени изолирани производи од стакло со двојни walидови).
Здраво

Не како пластична или нормална чаша, нашата чаша од боросиликат е без олово, безбедна за храна

Усогласете се со САД, Европа стандард.

MOQ Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ
дизајни Различна големина, тома, стил, боја на стакло уметност Се достапни
OEM / ODM

Прилагодениот дизајн и пакети се прифаќаат; 


Пакување и испорака

Packaging Details: 34oz 800ml High Quality Bucket Glass Teapot with Stainless Steel Strainer 1 pc/ box, 48pcs/ctn
Пристаниште: Шенжен, Гуангжу
Времетраење: 7 дена


Контактирајте нѐ