0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

5oz 150ml Heat Resistant Glass Tea Cup Set with Handle

Шифра на предмет: ZRC7654

Потекло: Хебеј, Кина (копно)

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на алкохол: Комплети за кафе и чај
Материјал: стакло
Сертификација: CIQ, SGS
Функција: Еко-пријателски
Место на потекло: Хебеј, Кина (копно)
Име на бренд: ZENRC
Број на модел: ZRC7654
Product Name:5oz 150ml Heat Resistant Glass Tea Cup Set with Handle
Горен дијаметар: 6.5 см
Висина: 5cm
Крајниот дијаметар: 6см
Капацитет (мл): 5.12oz
Капацитет (ml): 150 ml
Безбедно: Безбедно за машина за миење садови и микробранова печка, сеф на шпорет
Отпорен на времетраење: - 20 ~ 150


производ вовед


име:
Heat Resistant Borosilicate Glass Cup

Точка бр .: ZRC7654

Тема:
Perfect cup sets for tea sharing or being used as giftset
Еколошки, без пб

материјал: боросиликатно стакло

Отпорен на времетраење: - 20 ~ 150

Капацитет: 150ml / 5oz

големина:
ZRC7654 A: top diameter 6.5cm, height 5cm, bottome diameter 6cm
ZRC7655 B: top diameter 6.5cm, height 5cm, bottome diameter 4cm

Пакување: 6x cups per box; 40box/ctn

Пример:
  Бесплатни примероци, експресен надоместок на сметка на клиентите

Начин на плаќање:
  30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Испорака:
  Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит


производ Функција

Која е карактеристиката на производот на нашата опрема за чај од боросиликат?

Безбедно Направено од високо боросиликатно стакло, шпорет и микробранова печка (исклучени изолирани производи од стакло со двојни walидови).
Здраво

Не како пластична или нормална чаша, нашата чаша од боросиликат е без олово, безбедна за храна

Усогласете се со САД, Европа стандард.

MOQ Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ
дизајни Различна големина, тома, стил, боја на стакло уметност Се достапни
OEM / ODM

Прилагодениот дизајн и пакети се прифаќаат; 


Пакување и испорака

Продажни единици: повеќе од
Package size per batch: 52X36X25 cm
Gross weight per batch: 8.0 kg
Времетраење: 7


Контактирајте нѐ