0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

14oz 400ml Heat Resistant Glass Tail Up Gongfu Tea Fair Mug Print Logo

Шифра на предмет: ZRC7176

Потекло: Хебеј, Кина (копно)

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на алкохол: Комплети за кафе и чај
Материјал: Стакло, боросиликатно стакло
Сертификација: CIQ, SGS
Карактеристика: Еко-пријателски, еко-пријателски, без Pb
Место на потекло: Хебеј, Кина (копно)
Име на бренд: ZENRC
Број на модел: ZRC7176
Product Name:14oz 400ml Heat Resistant Glass Tail Up Gongfu Tea Fair Mug Print Logo
Висина: 12.8cm
Дијаметар на устата: 7.6 см
Дијаметар на дното: 9.6 см
Капацитет (oz): 13.67 oz
Капацитет (ml): 400 ml
Употреба: чаша чај


Набавка Способност

Способност за снабдување: 20000 парчиња / парчиња неделно

производ вовед


име:
Tail Up Fair Mug and Green Dragon Tea Filter

Точка бр .:
ZRC7176

Тема:
Оваа кригла е широко користена во хотелот, чајџилницата, ресторанот и на други места, суштински придружник во секојдневниот живот.
The beautiful tea soup can be displayed through the transparent clear mug
Various tail colors available

Материјал за кригла: боросиликатно стакло

големина:
mouth diameter 7.6cm height 12.8cm bottom diameter 9.6cm

Капацитет: 400ml

Отпорен на времетраење: - 20 ~ 150

Пакување: 1pc/box,  60box/ctn, or per customers' required.

Начин на плаќање: 
30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Пример:
  Бесплатни примероци, експресен надоместок на сметка на клиентите

Испорака:
  Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозитпроизвод Функција

Која е карактеристиката на производот на нашата опрема за чај од боросиликат?

Безбедно Направено од високо боросиликатно стакло, шпорет и микробранова печка (исклучени изолирани производи од стакло со двојни walидови).
Здраво

Не како пластична или нормална чаша, нашата чаша од боросиликат е без олово, безбедна за храна

Усогласете се со САД, Европа стандард.

MOQ Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ
дизајни Различна големина, тома, стил, боја на стакло уметност Се достапни
OEM / ODM

Прилагодениот дизајн и пакети се прифаќаат; 


 


Пакување и испорака

Packaging Details:14oz 400ml Heat Resistant Glass Tail Up Gongfu Tea Fair Mug Print Logo 1pc/ box; 60pcs/ctn
Пристаниште: Шенжен, Гуангжу
Време на олово: 7 дена


Контактирајте нѐ