0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

5oz 150ml Heat Resistant Borosilicate Glass Gongfu Tea Cup Set

Шифра на предмет: ZRC7654

Потекло: Хебеј, Кина (копно)

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на алкохол: Комплети за кафе и чај
Материјал: стакло
Сертификација: CIQ, SGS
Функција: Еко-пријателски
Место на потекло: Хебеј, Кина (копно)
Име на бренд: ZENRC
Број на модел: ZRC7654
Product Name:Heat Resistant Borosilicate Glass Tea Cup Set
Горен дијаметар: 6.5 см
Висина: 5cm
Дијаметар на дното: 6 см
Капацитет (oz): 5.12 oz
Капацитет (ml): 150 ml
Безбедно: Безбедно за миење садови и микробранова печка, безбедно на шпорет
Отпорен на времетраење: - 20 ~ 150


Набавка Способност

Способност за снабдување: 20000 парчиња / парчиња неделно

производ вовед


име:
Боросиликатна чаша отпорна на топлина

Точка бр .: ZRC7654

Тема:
Совршени комплети за чаши за споделување чај или се користат како подарок
Еколошки, без пб

материјал: боросиликатно стакло

Отпорен на времетраење: - 20 ~ 150

Капацитет: 150ml / 5oz

големина:
ZRC7654 A: горниот дијаметар 6.5см, висина 5см, дијаметар на дното 6см
ZRC7655 B: горниот дијаметар 6.5см, висина 5см, дијаметар на дното 4см

Пакување: 6x чаши по кутија; 40box/ctn

Пример:
  Бесплатни примероци, експресен надоместок на сметка на клиентите

Начин на плаќање:
  30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Испорака:
  Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит


производ Функција

Која е карактеристиката на производот на нашата опрема за чај од боросиликат?

Безбедно Направено од високо боросиликатно стакло, шпорет и микробранова печка (исклучени изолирани производи од стакло со двојни walидови).
Здраво

Не како пластична или нормална чаша, нашата чаша од боросиликат е без олово, безбедна за храна

Усогласете се со САД, Европа стандард.

MOQ Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ
дизајни Различна големина, тома, стил, боја на стакло уметност Се достапни
OEM / ODM

Прилагодениот дизајн и пакети се прифаќаат; 


Пакување и испорака

Packaging Details:5oz 150ml Heat Resistant Borosilicate Glass Gongfu Tea Cup Set 6x cups per box; 40box/ctn
Пристаниште: Шенжен, Гуангжу


Контактирајте нѐ