0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

19oz 550ml Handmade Purple Glaze Matcha Ceremony Ceramic Bowl

Шифра на предмет: ZRC7818

Потекло: Кина

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на алкохол: Комплети за кафе и чај
Материјал: Керамика, керамика
Керамички тип: Грнчарство
Сертификација: CIQ, SGS
Карактеристика: Еко-пријателски, порибено, природен уметнички дизајн
Место на потекло: Фуџијан, Кина (копно)
Име на бренд: ZENRC
Број на модел: ZRC7818
Product Name:Handmade Painting Matcha Green Tea Ceramic Bowls
Дијаметар на устата: 11.5 см
Висина: 7.8cm
Капацитет (oz): 18.8 oz
Капацитет (ml): 550 ml
Skills: Handmade, Glaze
Употреба: чај мача, супа, салата, сок
Тежина на садот: 500g +/- 15g


производ вовед

Точка Н.аме:

Рачно изработено сликарство Matcha Зелен чај Керамички садови

Код на предметот:

 ZRC7818

материјал: 

 керамика, со глазура за трансмутација

Вештини:

целосно рачно изработени

Капацитет: 

550 мл / 18.8 мл

големина: 

горниот дијаметар 11.5cm, висина 7.8cm

користење 

чај мача, супа, салата, сок

Пакување: 

1pc / кутија

Главна карактеристика: 

* Овој елегантен сад за мача е целосно рачно изработен, секој од нив е уникатен.
* Достапна е разновидна боја.
* Садот може да се спакува сам, или слободно да се состави како подарок.

Пакување и плаќање


Пакување и испорака

Продажни единици: Единствена ставка
Единечна големина на пакет: 15X15X12 cm
Единечна бруто тежина: 0.7 кг
Package Type:19oz 550ml Handmade Glaze Matcha Ceremony Ceramic Bowl 1pc/box
                        box, carton or as per clients' package instruction
Време на олово: 15


Контактирајте нѐ