0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

20.5oz 600ml Europe Heat Resistant Filtering Teapot for Blooming Tea

Шифра на предмет: ZRC7062

Потекло: Хебеј, Кина (копно)

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на пијалаци: Сетови за кафе и чај
Материјал: Стакло
Сертификат: CIQ, SGS
Функција: Еко-пријателски
Место на потекло: Хебеј, Кина (копно)
Име на марка: ZENRC
Број на модел: ZRC7062
Product Name: 20.5oz 600ml Europe Heat Resistant Filtering Teapot for Blooming Tea
Дијаметар на устата: 7 см
Висина: 13cm
Крајниот дијаметар: 5.5см
Материјал за цедалка: боросиликатно стакло
Капацитет (мл): 20.5oz
Капацитет (ml): 600 ml
Вештини: разнесени со рака
Безбедно: Безбедно за машина за миење садови и микробранова печка, сеф на шпорет


Набавка Способност

Способност за снабдување: 20000 парчиња / парчиња неделно

производ вовед


име:
Crystal Heat-resistant Filtering Teapot

Точка бр .: ZRC7062

Тема:

Handmade exquisite classic teapot, with elegant crystal sunflower pattern design

Perfect as wedding decoration / wedding gift Material: borosilicate glass

Материјал за тенџере и цедилка и капак: боросиликатно стакло


Големина и капацитет:


Teapot, 600ml / 20.5 oz :   mouth diameter 7cm; height 13cm; bottom diameter 5.5cm
Tea Tray:          diameter 32cm
Fair Mug:           mouth diameter 9.5cm; height 7cm; bottom diameter 5cm
Cup:                  mouth diameter 6cm; height 4.5cm; bottom diameter 3cm

Пакување:  1pc/ кутија, 64pcs/ ctn; Пакетите OEM се поддржани

Пример:
  Бесплатни примероци, експресен надоместок на сметка на клиентите

Начин на плаќање: 
30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Испорака:
  Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит

производ Функција

Која е карактеристиката на производот на нашата опрема за чај од боросиликат?

Безбедно Направено од високо боросиликатно стакло, шпорет и микробранова печка (исклучени изолирани производи од стакло со двојни walидови).
Здраво

Не како пластична или нормална чаша, нашата чаша од боросиликат е без олово, безбедна за храна

Усогласете се со САД, Европа стандард.

MOQ Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ
дизајни Различна големина, тома, стил, боја на стакло уметност Се достапни
OEM / ODM

Прилагодениот дизајн и пакети се прифаќаат; 


Пакување и испорака

Packaging Details: 20.5oz 600ml Europe Heat Resistant Filtering Teapot for Blooming Tea 1pc/ box, 64pcs/ctn ; OEM packages are supported

Пристаниште: Шенжен, Гуангжу


Контактирајте нѐ