0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

10oz 300ml Елегантна женска двојна Wallидна боросиликатна стаклена чаша за кафе

Шифра на предмет: ZRC7605

Потекло: Хебеј, Кина (копно)

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на алкохол: Комплети за кафе и чај
Материјал: Стакло, високо боросиликатно стакло
Сертификат: CIQ, FDA, SGS
Функција: Еко-пријателски
Место на потекло: Хебеј, Кина (копно)
Име на бренд: ZENRC
Број на модел: ZRC7605
Име на производ: 10oz 300ml Елегантна женска двојна Wallида Боросиликатна стаклена чаша за кафе
Отпорен на температура: -20 ~ 150
Капацитет (ml): 300 ml
Капацитет (oz): 10.25 oz
Висина: 11cm
Горен дијаметар: 8.4 см


Набавка Способност

Способност за снабдување: 20000 парчиња / парчиња неделно

производ вовед


име:
Чаша од стакло со двоен Wallид во форма С

Точка бр .: ZRC7605

Тема:
Паметна и чиста желба за чаеви, кафе, безалкохолни пијалоци, итн
Дизајнот со двојни ledидови ја прави криглата специјално за топлинска изолација
Еколошки, без пб

материјал: боросиликатно стакло

Отпорен на времетраење:
- 20 ~ 150

Капацитет:
300ml / 10.25oz

големина:
дијаметар 8.4 см висина 11 см

Пакување: 1 парче/кутија, 80 парчиња/ctn Или по клиенти потребно

Начин на плаќање:
  30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Пример:
  Бесплатни примероци, експресен надоместок на сметка на клиентите

Испорака:
  Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит


производ Функција

Која е карактеристиката на производот на нашата опрема за чај од боросиликат?

Безбедно Направено од високо боросиликатно стакло, шпорет и микробранова печка (исклучени изолирани производи од стакло со двојни walидови).
Здраво

Не како пластична или нормална чаша, нашата чаша од боросиликат е без олово, безбедна за храна

Усогласете се со САД, Европа стандард.

Предност Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ
дизајни Различна големина, тома, стил, боја на стакло уметност Се достапни
OEM / ODM

Прифатен дизајн, приватно брендирање и пакети се прифаќаат; 


Пакување и плаќање


Пакување и испорака

Детали за пакување: 10oz 300ml Елегантна женска двојна Wallида Боросиликатна стаклена чаша за кафе 1pc/кутија, 80pcs/ctn Или по клиенти
Пристаниште: Шенжен, Гуангжу


Контактирајте нѐ