0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

8.5oz 250ml Clear Heat Resistant Glass Hot Water Pitcher Taiwan Chahai

Шифра на предмет: ZRC7160

Потекло: Хебеј, Кина (копно)

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на алкохол: Комплети за кафе и чај
Материјал: стакло
Сертификација: CIQ, SGS
Карактеристика: Еко-пријателски, еко-пријателски, без Pb
Место на потекло: Хебеј, Кина (копно)
Име на бренд: ZENRC
Број на модел: ZRC7160
Product Name:8.5oz 250ml Clear Heat Resistant Glass Hot Water Pitcher Taiwan Chahai
Висина: 8.8cm
Дијаметар на дното: 4 см
Дијаметар на устата: 6.3 см
Материјал за тенџере: боросиликатно стакло
Капацитет (oz): 8.54 oz
Капацитет (ml): 250 ml
Употреба: чај, ладна вода, чај, сок, млеко, споделување кафе


Набавка Способност

Способност за снабдување: 20000 парчиња / парчиња неделно
производ вовед


име:
Heat-resistant Fair Mug

Точка бр .: ZRC7160

Тема: Оваа кригла може да се загрее на гас со отворен пламен и зрачен шпорет. Индукцискиот шпорет не е дозволен.

материјал: висока боросиликатна чаша

Отпорен на температура: -30 150

Капацитет: 250ml   / 8.5 oz

големина: дијаметар на устата 6.3cm, висина 8.8cm, дијаметар на дното 4cm

Пакување:
Поддржани се 1pc / box, 160pcs / ctn, OEM пакети.  

Пример:
  Бесплатни примероци, експресен надоместок на сметка на клиентите

Начин на плаќање:
  30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Испорака:
  Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит


производ Функција

Која е карактеристиката на производот на нашата опрема за чај од боросиликат?

Безбедно Направено од високо боросиликатно стакло, шпорет и микробранова печка (исклучени изолирани производи од стакло со двојни walидови).
Здраво

Не како пластична или нормална чаша, нашата чаша од боросиликат е без олово, безбедна за храна

Усогласете се со САД, Европа стандард.

MOQ Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ
дизајни Различна големина, тома, стил, боја на стакло уметност Се достапни
OEM / ODM

Прилагодениот дизајн и пакети се прифаќаат; 


Пакување и испорака

Packaging Details: 8.5oz 250ml Clear Heat Resistant Glass Hot Water Pitcher Taiwan Chahai 1pc/box; 160box/ctn
Пристаниште: Шенжен, Гуангжу
Времетраење: 7 дена


Контактирајте нѐ