0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

12oz 350ml Cartoon Shark Double Wall Glass Cup for Cocktail

Шифра на предмет: ZRC7653

Потекло: Хебеј, Кина (копно)

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на алкохол: Комплети за кафе и чај
Материјал: стакло
Сертификација: CIQ, SGS
Функција: Еко-пријателски
Место на потекло: Хебеј, Кина (копно)
Име на бренд: ZENRC
Број на модел: ZRC7653
Product Name:350ml Creative Shark Double Wall Glass Cup for Cocktail
Дијаметар: 7.5cm
Висина: 14cm
Капацитет (oz): 11.96 oz
Капацитет (ml): 350 ml
Безбедно: Безбедно за миење садови и микробранова печка, безбедно на шпорет
Отпорен на времетраење: - 20 ~ 150


Набавка Способност

Способност за снабдување: 20000 парчиња / парчиња неделно

производ вовед


име:
Creative Shark Double Wall Glass Cup

Точка бр .: ZRC7653

Тема:
Attractive shark sculpt design, fashionable avant-courier
Дизајнот со двојни ledидови ја прави криглата специјално за топлинска изолација
Еколошки, без пб

материјал: боросиликатно стакло

Отпорен на времетраење: - 20 ~ 150

Капацитет: 350ml / 12 мл

големина: дијаметар 7.5 см висина 14 см

Пакување:
1pc/кутија, 80pcs/ctn

Пример:  Бесплатни примероци, експресен надоместок на сметка на клиентите

Начин на плаќање:
  30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Испорака:
  Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит


производ Функција

Која е карактеристиката на производот на нашата опрема за чај од боросиликат?

Безбедно Направено од високо боросиликатно стакло, шпорет и микробранова печка (исклучени изолирани производи од стакло со двојни walидови).
Здраво

Не како пластична или нормална чаша, нашата чаша од боросиликат е без олово, безбедна за храна

Усогласете се со САД, Европа стандард.

MOQ Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ
дизајни Различна големина, тома, стил, боја на стакло уметност Се достапни
OEM / ODM

Прилагодениот дизајн и пакети се прифаќаат; 


Пакување и испорака

Packaging Details:12oz 350ml Cartoon Shark Double Wall Glass Cup for Cocktail 1pc/box, 80pcs/ctn
Пристаниште: Шенжен, Гуангжу


Контактирајте нѐ