0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

15oz 450ml Best Seller Novelty Handle Resists Heat Glass Teapot Kettle

Шифра на предмет: ZRC7093

Потекло: Хебеј, Кина (копно)

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на алкохол: Комплети за кафе и чај
Материјал: стакло
Сертификација: CIQ, SGS
Функција: Еко-пријателски
Место на потекло: Хебеј, Кина (копно)
Име на бренд: ZENRC
Број на модел: ZRC7093
Product Name:15oz 450ml Best Seller Novelty Handle Resists Heat Glass Teapot Kettle
Max. Diameter:14cm
Висина: 10.5cm
Дијаметар на дното: 8 см
Материјал за цедилка: боросиликатно стакло
Капацитет (oz): 15.37 oz
Капацитет (ml): 450 ml
Безбедно: Безбедно за миење садови и микробранова печка, безбедно на шпорет
Отпорен на времетраење: - 20 ~ 150


Набавка Способност

Способност за снабдување: 20000 парчиња / парчиња неделно

производ вовед


име:
Pressure Handle Glass Teapot

Точка бр .: ZRC7093

Тема:

Безбедно издржете на брзата промена на температурата на шпоретот, микробрановата печка
Pressure handle makes the lid more stable
Sophfisticated craft presents the beauty of pot details

Материјал за тенџере и цедилка и капак: боросиликатно стакло

Отпорен на времетраење: - 20 ~ 150

големина: max. diameter 14 cm, height 10.5cm, bottom diameter 8cm

Капацитет: 450ml / 15.4oz

Пакување: 1pc/box,   64pcs/ctn;  OEM packages are supported

Пример:
  Бесплатни примероци, експресен надоместок на сметка на клиентите

Начин на плаќање:
  30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Испорака: 
Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит


производ Функција

Која е карактеристиката на производот на нашата опрема за чај од боросиликат?

Безбедно Направено од високо боросиликатно стакло, шпорет и микробранова печка (исклучени изолирани производи од стакло со двојни walидови).
Здраво

Не како пластична или нормална чаша, нашата чаша од боросиликат е без олово, безбедна за храна

Усогласете се со САД, Европа стандард.

MOQ Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ
дизајни Различна големина, тома, стил, боја на стакло уметност Се достапни
OEM / ODM

Прилагодениот дизајн и пакети се прифаќаат; Пакување и испорака

Packaging Details:15oz 450ml Best Seller Novelty Handle Resists Heat Glass Teapot Kettle
                             1pc/box, 64pcs/ctn;
Пристаниште: Шенжен, Гуангжу


Контактирајте нѐ