0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

13.7oz 400ml Artistical Dragon Handle Kettle Borosilicate Glass Tea Pot

Код на ставка: ZRC7122-1

Потекло: Хебеј, Кина (копно)

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на алкохол: Комплети за кафе и чај
Материјал: стакло
Сертификација: CIQ, SGS
Функција: Еко-пријателски
Место на потекло: Хебеј, Кина (копно)
Име на бренд: ZENRC
Број на модел: ZRC7122-1
Product Name:13.7oz 400ml Artistical Dragon Handle Kettle Borosilicate Glass Teapot
Висина: 12cm
Дијаметар на дното: 7 см
Strainer material:304 stainless steel
Капацитет (oz): 13.67 oz
Капацитет (ml): 400 ml
Безбедно: Безбедно за миење садови и микробранова печка, безбедно на шпорет
Отпорен на времетраење: - 20 ~ 150


Набавка Способност

Способност за снабдување: 20000 парчиња / парчиња неделно

производ вовед


име: Artistical Dragon Handle Heat-resistant Glass Teapot

Точка бр .: ZRC7122-1

Тема:
Издржливото стакло го прави тенџерето замрзнувачки отпорен на топлина и отпорен на топлина, со мазна отпадна вода и чиста вода-прекин
Нема да попуштат откако ќе се замрзнат 24 часа при истурање зовриена вода.
Може да се загрева директно на отворен оган и електрична керамичка печка.
Ретро и креативен дизајн го прави тенџерето поестетично
Six shapes available, please refer the photos

Материјал за тенџере:
боросиликатно стакло

Материјал за цедилка и капак:
од нерѓосувачки челик

големина:
Ве молиме погледнете ги фотографиите

Капацитет: 400ml / 13.7 мл

Пакување: 1pc/кутија, 68pcs/ctn; Пакетите OEM се поддржани

Пример:
  Бесплатни примероци, експресен надоместок на сметка на клиентите

Начин на плаќање:
  30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Испорака:
  Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит


производ Функција

Која е карактеристиката на производот на нашата опрема за чај од боросиликат?

Безбедно Направено од високо боросиликатно стакло, шпорет и микробранова печка (исклучени изолирани производи од стакло со двојни walидови).
Здраво

Не како пластична или нормална чаша, нашата чаша од боросиликат е без олово, безбедна за храна

Усогласете се со САД, Европа стандард.

MOQ Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ
дизајни Различна големина, тома, стил, боја на стакло уметност Се достапни
OEM / ODM

Прилагодениот дизајн и пакети се прифаќаат; 


Пакување и испорака

Packaging Details: 13.7oz 400ml Artistical Dragon Handle Kettle Borosilicate Glass Teapot 1pc/box, 68pcs/ctn
Пристаниште: Шенжен, Гуангжу
Време на олово: 7 дена


Контактирајте нѐ