0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

12oz Heat Resistant Glass Kungfu Tea Fair Mug with Gong Xi Fa Cai

Код на ставка: ZRC7163-4

Потекло: Хебеј, Кина (копно)

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на алкохол: Комплети за кафе и чај
Материјал: Стакло, боросиликатно стакло
Сертификација: CIQ, SGS
Карактеристика: Еко-пријателски, еко-пријателски, без Pb
Место на потекло: Хебеј, Кина (копно)
Име на бренд: ZENRC
Број на модел: ZRC7163-4
Product Name:11oz Heat Resistant Glass Kungfu Tea Fair Mug with Gong Xi Fa Cai
Висина: 8.5cm
Дијаметар на дното: 4 см
Дијаметар на устата: 8 см
Капацитет (oz): 11.96 oz
Капацитет (ml): 350 ml
Употреба: чај, ладна вода, чај, сок, млеко, споделување кафе


Набавка Способност

Способност за снабдување: 20000 парчиња / парчиња неделно

производ вовед


име: Heat Resistant Borocilicate Glass Fair Mug

Точка бр .: ZRC7163 / ZRC7164

материјал: Боросиликатно стакло отпорно на топлина

Тема: Еколошки, без ПБ

Отпорен на температура:
-30 150

Капацитет и големина:
( ZRC7163)  350ml / 12oz : bottom diameter 4cm, height 8.5cm, mouth diameter 8cm
(ZRC7164) 450ml/ 15.4oz: дијаметар на дното 5.5cm, висина 11.5cm, дијаметар на устата 9.5cm

Боја на рачката: transparent, golden yellow

Пакување: 1pc/кутија, 64pcs/ctn

Пример:  Бесплатни примероци, експресен надоместок на сметка на клиентите

Начин на плаќање:
  30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Испорака:
  Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит


производ Функција

Која е карактеристиката на производот на нашата опрема за чај од боросиликат?

Безбедно Направено од високо боросиликатно стакло, шпорет и микробранова печка (исклучени изолирани производи од стакло со двојни walидови).
Здраво

Не како пластична или нормална чаша, нашата чаша од боросиликат е без олово, безбедна за храна

Усогласете се со САД, Европа стандард.

MOQ Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ
дизајни Различна големина, тома, стил, боја на стакло уметност Се достапни
OEM / ODM

Прилагодениот дизајн и пакети се прифаќаат; 


Пакување и испорака

Packaging Details: Heat Resistant Borocilicate Glass Fair MugHeat Resistant Borocilicate Glass Fair Mug 1pc/box, 64pcs/ctn
Пристаниште: Шенжен, Гуангжу
Време на олово: 10 дена


Контактирајте нѐ