0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

10oz 550cc печка со топлински стаклен чајник со капацитет OEM

Шифра на предмет: ZRC7177

Потекло: Хебеј, Кина (копно)

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на алкохол: Комплети за кафе и чај
Материјал: стакло
Сертификација: CIQ, SGS
Функција: Еко-пријателски
Место на потекло: Хебеј, Кина (копно)
Име на бренд: ZENRC
Број на модел: ZRC7177
Име на производ: 10oz 550cc Шпорет Топол топло стаклен чајник со OEM капацитет
Дијаметар на устата: 9 см
Висина: 9.5cm
Дијаметар на дното: 8.5 см
Материјал за цедалка: боросиликатно стакло
Капацитет (мл): 15 мл
Капацитет (ml): 550 ml
Безбедно: Безбедно за машина за миење садови и микробранова печка, сеф на шпорет
Отпорен на времетраење: - 20 ~ 150производ вовед


име:
Целосно стакло за чај со пингвини

Точка бр .: ZRC7177

Тема: паметна и чиста желба за чаеви од билки

Материјал за тенџере и цедилка и капак: боросиликатно стакло

Отпорен на времетраење:
- 20 ~ 150

Капацитет и димензија:
700ml / 24 мл: дијаметар на устата 9см, висина 13см, дијаметар на дното 6.5см
550ml / 15 мл: дијаметар на устата 9см, висина 9.5см, дијаметар на дното 8.5см

Пакување:
1pc/кутија, 60pcs/ctn; или по потребите на клиентите.

Начин на плаќање:
  30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Пример:
  Бесплатни примероци, експресен надоместок на сметка на клиентите

Испорака:
  Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит


производ Функција

Која е карактеристиката на производот на садовите за чај со боросиликат во Бенуо?

Безбедно Направено од високо боросиликатно стакло, шпорет и микробранова печка (исклучени изолирани производи од стакло со двојни walидови).
Здраво

Не како пластична или нормална чаша, нашата чаша од боросиликат е без олово, безбедна за храна

Усогласете се со САД, Европа стандард.

MOQ Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ
дизајни Различна големина, тома, стил, боја на стакло уметност Се достапни
OEM / ODM

Прилагодениот дизајн и пакети се прифаќаат; 


Пакување и испорака

Продажни единици: Единствена ставка
Единечна големина на пакет: 16X14X14 cm
Единечна бруто тежина: 0.6 кг
Тип на пакет: 550мл Персонализирана цело-стакло Пингвин чајник Поддршка OEM ODM сервис
Времетраење: 10


Контактирајте нѐ