0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

8.5 oz 250cc Рачно изработени, стаклени садови за чај со школка од јапонски ореви

Код на ставка: ZRC7173-4

Потекло: Хебеј, Кина (копно)

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на алкохол: Комплети за кафе и чај
Материјал: Стакло, боросиликатно стакло
Сертификација: CIQ, SGS
Карактеристика: Еко-пријателски, еко-пријателски, без Pb
Место на потекло: Хебеј, Кина (копно)
Име на бренд: ZENRC
Број на модел: ZRC7173-4
Име на производ: 8.5 oz 250cc рачно изработена, јапонска новина, бокал за чај со школка од орев
Висина: 6.6cm
Макс Дијаметар: 9.3 см
Капацитет (oz): 8.54 oz
Капацитет (ml): 250 ml
Употреба: чај, ладна вода, чај, сок, млеко, споделување кафе


Набавка Способност

Способност за снабдување: 20000 парчиња / парчиња неделно

производ вовед


име:
Јапонско стомна за чај од орев

Точка бр .: ZRC7173 / ZRC7174

Тема:

Совршен прибор за споделување чај или за користење како подарок
Еколошки, без пб
Опција: златен раб, јасен раб

материјал:
боросиликатно стакло

Отпорен на времетраење: - 20 ~ 150

Капацитет:
250ml

големина:
макс. дијаметар 9.3cm висина 6.6cm

Пакување: 1 парче/кутија, 80 парчиња/ctn; или по потреба од клиенти.

Начин на плаќање:
  30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Пример: 
Бесплатни примероци, експресен надоместок на сметка на клиентите

Испорака:
  Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит


производ Функција

Која е карактеристиката на производот на нашата опрема за чај од боросиликат?

Безбедно Направено од високо боросиликатно стакло, шпорет и микробранова печка (исклучени изолирани производи од стакло со двојни walидови).
Здраво

Не како пластична или нормална чаша, нашата чаша од боросиликат е без олово, безбедна за храна

Усогласете се со САД, Европа стандард.

MOQ Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ
дизајни Различна големина, тома, стил, боја на стакло уметност Се достапни
OEM / ODM

Прилагодениот дизајн и пакети се прифаќаат; 


Пакување и испорака

Детали за пакување: 8.5 oz 250cc рачно изработени новитети Јапонски ореви стомна за стомна стаклена опрема 1pc/кутија, 80pcs/ctn; или по потреба од клиенти.
Пристаниште: Шенжен, Гуангжу


Контактирајте нѐ