0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

27oz 800cc Decorative Glass Teaware with Natural Bamboo Handle Teapot for Stovetop Safe

Шифра на предмет: ZRC7099

Потекло: Хебеј, Кина (копно)

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на алкохол: Комплети за кафе и чај
Материјал: стакло
Сертификација: CIQ, SGS
Функција: Еко-пријателски
Место на потекло: Хебеј, Кина (копно)
Име на бренд: ZENRC
Број на модел: ZRC7099
Product Name:27oz 800cc Decorative Glass Teaware with Natural Bamboo Handle Teapot
Големина на устата: D.7.7cm
Висина: 14.6 см
Bottom Size:D10.8cm
Максимална ширина: 18.4 см
Материјал за цедалка: Боросиликатно стакло
Капацитет (oz): 27 oz
Капацитет (ml): 800 ml
Handle Material:Natural bamboo handle
Безбедно: Безбедно за машина за миење садови и микробранова печка, сеф на шпоретпроизвод вовед


име:
  Wooden Handle Platode Glass Teapot

Точка бр .: ZRC7099

Тема:
Топ продавач со уметнички дизајн
Совршен избор за приватни моменти
Супериорни подароци

Сад и материјал за цедилка:
боросиликатно стакло

Отпорен на времетраење:
- 20 ~ 150

Капацитет:
800мл / 27 мл

големина: mouth diameter  6.8 cm, height 11.5cm, bottom diameter 12cm

Пакување:
1pc/кутија, 45pcs/ctn; Пакетите OEM се поддржани

Пример:
  Бесплатни примероци, експресен надоместок на сметка на клиентите

Начин на плаќање:
  30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Испорака:
  Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит


производ Функција

Која е карактеристиката на производот на нашата опрема за чај од боросиликат?

Безбедно Направено од високо боросиликатно стакло, шпорет и микробранова печка (исклучени изолирани производи од стакло со двојни walидови).
Здраво

Не како пластична или нормална чаша, нашата чаша од боросиликат е без олово, безбедна за храна

Усогласете се со САД, Европа стандард.

MOQ Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ
дизајни Различна големина, тома, стил, боја на стакло уметност Се достапни
OEM / ODM

Прилагодениот дизајн и пакети се прифаќаат; 


Пакување и испорака

Продажни единици: Единствена ставка
Единечна големина на пакет: 19X24X14 cm
Единечна бруто тежина: 0.65 кг
Package Type:27oz 800ml Retro Borosilicate Glass Tea Kettle with Organic Bamboo Handle
                       1 piece per box, 45 pieces per carton
Времетраење: 10


Контактирајте нѐ