0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Чај >Црн чај

Чај од Осонтус Цвет Лапсанг Соусонг со приватна етикета на Dropshipping

Шифра на предметот: BN8104

Потекло: Фуџијан

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ од 2 kg


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на производ: црн чај
Тип: црн чај Кемун
Стил: Лабав чај
Возраст: 1 - 2 години
Тип на обработка: Ферментиран
Специјалност: здравствен чај, чај за слабеење
Пакување: Торба, шише, кутија, рефус, конзерва (конзервирана), пакување подароци, тегла Мејсон
Сертификација: ISO, QS
Одделение: Премиум
Рок на траење: 2 години
Тежина (кг): 2
Место на потекло: Фуџијан, Кина (копно)
Име на бренд: БЕНУО
Број на модел: BN8104
Product name:Osmanthus Flower Lapsang Souchong Tea with Dropshipping Private Label
боја: Светло темно кафеава со светло златни врвови, златно кафеава супа од чај
Пакет: 250 грама на запечатена алуминиумска / крафт торба или по потреба
Потекло: Фуџијан
Сезона на жетва: пролет
Спецификации: Компактен нежен чај, класичен кинески црн чај
Услуга: OEM, ODM услуги се достапни
пијалак: чајник, чаша чаша или кригла, шише со вода производ вовед

Име на предметот:

Трговија на големо со фабрички цени Lapsang Souchong Osmanthus цветен чај

Код на предметот:

BN8104

Потекло

Фуџијан, Кина

Време на берба (сезона)

пролет

Боја:

Светло сјајно темно кафеаво со светло златни врвови, златно кафеава супа од чај

Изглед

нежни пупки со еден или два лисја, во навивена, тесна и нежна форма, без парчиња, измешани со цвет од османтус

Складирање

Суво место, спречете од сонце, стационарна температура, воздушно затегнато

Брод со пијалак

Чајник, чаша чаша / кригла, шише со вода

Пакување: 

250 гр по запечатена алуминиумска / крафт торба или по потрошувачи по потреба.

MOQ

Фабричко директно снабдување, MOQ 2 кг

Сервис

Пирамидална кесичка чај, OEM / ODM пакувања се прифаќаат


производ Функција
 

Здраво 100% природен добро избран зелен чај обработен на традиционален начин, без адитиви
Предност

Усогласете се со САД, Европа стандард.

MOQ Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ од 2 кг
Предност Фабричка директна продажба, производи од прва рака Конкурентни цени
OEM / ODM

Достапен е прилагоден пакет, чајна торбичка за движење, OEM / ODM услуги


Ова е познат кинески црн чај од автентичната област чај Вуи во провинцијата Фуџијан, цвет османтус мириса барем 6-7 пати на традиционален начин, исто како и бисерите од змеј од јасмин, зелен цвет од јасмин. Силен природен мирис на османтус.
 
Фабрика директно снабдува, гарантира 100% автентични производи со висок квалитет и конкурентни цени.
 
изглед: Нанесете нежни пупки само со едно или две лисја, во навиткана, тесна и нежна форма, без парчиња, измешани со малку цвеќиња од османтус.

Убаво привлечна супа од чај содржи изобилство подмножества, силно се предлага да се вари црниот чај со покриена чаша.

Пиво време: 8 инфузии или повеќе со стаклен чајник. Концентрацијата на супа од чај е пропорционална на количината на чај, варете го чајот според личен вкус.

За да се задржи свежината и светлата боја, се предлага да се чува специјално на суво место, да се спречи сонце, стационарна температура, тесно амбалажа.

Апликација: Овој чај најмногу се снабдува за ресторани и чајџилници, итн.


Пакување и испорака

Продажни единици: Единствена ставка
Единечна големина на пакет: 30X21X20 cm
Единечна бруто тежина: 2.8 кг
Package Type:250g per sealed food grade aluminium / kraft bag or per customers' required, with standard export cartons
Пример за слика: пакет-слика
Време на олово: 7


Контактирајте нѐ