0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Чај >Темен чај

Osmanthus Flower Lapsang Souchong Tea with Dropshipping Private Label

Шифра на предметот: BN8104

Потекло: Фуџијан, Кина

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ од 2 kg


  • Брза детали

 

производ вовед

Име на предметот:

Трговија на големо со фабрички цени Lapsang Souchong Osmanthus цветен чај

Код на предметот:

BN8104

Потекло

Фуџијан, Кина

Време на берба (сезона)

пролет

Боја:

Светло сјајно темно кафеаво со светло златни врвови, златно кафеава супа од чај

Изглед

нежни пупки со еден или два лисја, во навивена, тесна и нежна форма, без парчиња, измешани со цвет од османтус

Складирање

Суво место, спречувајте сонце, стационарна температура, затегнато воздух

Брод со пијалак

Чајник, чаша чаша / кригла, шише со вода

Пакување: 

250 гр по запечатена алуминиумска / крафт торба или по потрошувачи по потреба.

MOQ

Фабричко директно снабдување, MOQ 2 кг

Сервис

Пирамидална кесичка чај, OEM / ODM пакувања се прифаќаат

 

производ Функција

Здраво

100% природен добро избран зелен чај обработен на традиционален начин, без адитиви

Предност

Усогласете се со САД, Европа стандард.

MOQ

Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ од 2 кг

Предност

Фабричка директна продажба, производи од прва рака Конкурентни цени

OEM / ODM

Достапен е прилагоден пакет, чајна торбичка за движење, OEM / ODM услуги

Ова е познат кинески црн чај од автентичната област на чај од Wuyi во Фуџијан провинција, османтус цвет мирисал најмалку 6 -7 пати на трговски начин, исто како и бисерите со змеј чај од јасмин, зелен чај од јасмин. Силен природен мирис на османтус.

 

Фабрика директно снабдува, гарантира 100% автентични производи со висок квалитет и конкурентни цени.

 

изглед:  Нанесете нежни пупки само со едно или две лисја, во навиткана, тесна и нежна форма, без парчиња, измешани со малку цвеќиња од османтус.


Убаво привлечна супа од чај содржи изобилство подмножества, силно се предлага да се вари црниот чај со покриена чаша.


Пиво време: 8 инфузии или повеќе со стаклен чајник. Концентрацијата на супа од чај е пропорционална на количината на чај, варете го чајот според личен вкус.


За да се задржи свежината и светлата боја, се предлага да се чува специјално на суво место, да се спречи сонце, стационарна температура, тесно амбалажа.


* Апликација: Овој чај најмногу се снабдува за ресторани и чајџилници, итн.

Контактирајте нѐ