0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Чај >Црн чај

Оригинална фабрика за чај што обезбедува традиционален кинески црн чај „Jinинџунмеи“ со златни совети

Шифра на предметот: BN8038

Потекло: Вуи Фуџијан

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ од 2 kg


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на производ: црн чај
Тип: Вуи Рок чај
Стил: Лабав чај
Возраст: 1 - 2 години
Тип на обработка: Ферментиран
Специјалност: здравствен чај, чај за слабеење
Пакување: Торба, шише, кутија, рефус, конзерва (конзервирана), пакување подароци, тегла Мејсон
Сертификација: ISO, QS
Одделение: Премиум
Рок на траење: 2 години
Тежина (кг): 2
Место на потекло: Фуџијан, Кина (копно)
Име на бренд: БЕНУО
Број на модел: BN8038
Име на производ: Фабрика за автентичен чај Снабдува кинески црн чај Jinинџунмеи
боја: Светли златно -кафени пупки со светло златен врв
Пакет: 250 грама на запечатена алуминиумска / крафт торба или по потреба
Потекло: Вуи Фуџијан
Сезона на жетва: пролет
Спецификации: Силен вкус Класичен кинески црн чај
Услуга: OEM, ODM услуги се достапни
пијалак: чајник, чаша чаша или кригла, шише со вода


Набавка Способност

Способност за снабдување: 20000 килограми/килограми месечно
производ вовед

Име на предметот:

Автентични супер фини златни совети Вуји Jinинџунмеи црн чај

Код на предметот:

BN8038

Потекло:

Фуџијан, Кина

Време на жетва (сезона):

пролет

Боја:

Светли златно-кафеави пупки со светло златен пик, златно-кафеава супа од чај

изглед:

Јасно видливи долги нежни пупки од чај со едно или две лисја, богати пиканки, во виткана, тесна и нежна форма, без парчиња

Начин на чување:

Суво место, спречете од сонце, стационарна температура, воздушно затегнато

Сад за подготовка:

Чајник, чаша чаша / кригла, шише со вода

Пакување: 

250 гр по запечатена алуминиумска / крафт торба или по потрошувачи по потреба.

MOQ:

Фабричко директно снабдување, MOQ 2 кг

Услуга:

Пирамидална кесичка чај, OEM / ODM пакувања се прифаќаат

Пример:

  Бесплатни примероци , експресен надоместок на сметка на клиентите

Начин на плаќање:

 

 30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

 Испорака:

 Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит


 производ Функција

Здраво 100% природен добро избран зелен чај обработен на традиционален начин, без адитиви
Предност

Усогласете се со САД, Европа стандард.

MOQ Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ од 2 кг
Предност Фабричка директна продажба, производи од прва рака Конкурентни цени
OEM / ODM

Достапен е прилагоден пакет, чајна торбичка за движење, OEM / ODM услуги


Blackинџунмеи црн чај е познат кинески црн чај од автентичната област на чај Вуи во провинцијата Фуџијан, црниот чај Jinинџунмен е надграден врз основа на црниот чај Лапсанг Сухонг, еден од најквалитетниот црн чај во светот.
Фабрика директно снабдува, гарантира 100% автентични производи со висок квалитет и конкурентни цени.
 
изглед:Јасно видливи долги нежни пупки од чај со едно или две лисја, богати пиканки, во виткана, тесна и нежна форма, без парчиња.

Прекрасно привлечната супа од чај содржи изобилство подмножества, кои даваат автентичен силен мирис на црн чај.
 

Пиво време: Силно се препорачува да се подготви црн чај со покриена чаша. 8 инфузии или повеќе со чашен чајник. Концентрацијата на супа од чај е пропорционална со количината на чај, ве молиме варете го чајот според личен вкус.

За да се задржи свежината и светлата боја, се предлага да се чува специјално на суво место, да се спречи сонце, стационарна температура, тесно амбалажа.

Апликација: Овој чај најчесто се доставува за ресторани со висок квалитет и чајџилници, итн. Идеален за секојдневно пиење.

 

 


Пакување и испорака

Детали за пакување: 250 гр по запечатена алуминиумска / крафт кеса или по клиенти.
Пристаниште: Шенжен, Гуангжу
Време на олово: 7 дена


Контактирајте нѐ