0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Чај >Чај од билки

Органски билки iaаогулан сушен гиностема чај со лисја од пентафилум

Шифра на предметот: BN9041

Потекло: Шанси, Кина

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ од 2 kg


  • Брза детали

производ вовед

Име на предметот:

Органски билки iaаогулан сушен гиностема чај со лисја од пентафилум

Код на предметот:

BN9041

Потекло:

Пингли, Шанкси, Кина

Ефикасност:

анти-стареење, анти-канцер, подобрување на кардиоваскуларната функција, намалување на нивото на холестерол

Предложена доза: 

3 ~ 5 грама по пијалак

Начин на чување:

херметички, ладно и суво место

Брод со пијалак

Чајник, чаша за чај, чаша или шише со вода

Пакување: 

250 гр по запечатена крафт / алуминиумска кеса; или прилагодено по потреба

MOQ:

5 кг за заеднички пакет или MOQ зависи од прилагодениот пакет

Услуга:

OEM / ODM се прифаќаат

производ Функција

Здраво

100% природни билки без зависност

Предност

Искусна формула од стар доктор по традиционална кинеска медицина

Усогласете се со САД, Европа стандард.

MOQ

Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ, 5кг

Предност

Добро избрани високо квалитетни состојки од автентично потекло

OEM / ODM

Прифатени барања, формула и пакети се прифаќаат;

Други имиња на Гиностема: Gynostemmapentaphyllum; џаогулан; женшен со пет лисја; женшен на сиромашниот човек; чудесна трева; сладок чај лоза; Јужен женшен. Главните здравствени придобивки се анти-стареењето, анти-канцерот, ја подобруваат кардиоваскуларната функција, го намалуваат нивото на холестерол.

Имаме три вида чај од лисја од Gynostemma pentaphyllum: чај од лабави лисја од Gynostemma, чај со брада од Gynostemma и лабав чај од брада Gynostemma.


Чајот од топка Gynostemma и лабавиот лист од брада Gynostemma беше направен од цели нежни врвови со стебло, а чајот од лабави Gynostemma беше направен од полузрели лисја, затоа чајот од брада и чај од топка изгледаат повеќе стебло, но е супер нежен. Меѓу трите, чајот од брада од лисја од Gynostemma има најдобар вкус и најдобра здравствена ефикасност.

Контактирајте нѐ