0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

Органска рачно изработена лажица бамбус Матча со лажица за зглобови

Шифра на предмет: ZRC7820

Потекло: Кина

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака

Основни детали

Тип на пијалок: Комплети за кафе и чај, Комплети за кафе и чај
Material:Bamboo, natural bamboo, bamboo joints spoon
Сертификат: CIQ, FDA, SGS
Feature:Eco-Friendly, Stocked, Eco-Friendly, Stocked, brand new Reusable
Место на потекло: Кина
Име на бренд: ZENRC
Број на модел: ZRC7820
Product Name:Organic Handmade Bamboo Matcha Spoon With Joints Spoon
Должина: 23cm
Type:Handmade
Предност: Фабричко директно снабдување
Whisk style:Organic bamboo by handmade


Опис на производот

име:

Hot sell Organic Handmade Matcha Spoon With Bamboo Joints Spoon

Точка НЕ:

ZRC7820

Тема:

This matcha scoop is ideal tool for tea powder,powder medicine and powder food.

 

Factory direct supplying,Pure manual carving and polishing.

спецификација:

 Material: bamboo (Brand New, Reuseable, Eco-friendly, Pb-free)

Size: completely handicrafted

Package: 1 piece /opp bag

Note: This super delicate matcha spoon is completely handmade from selected natural bamboo joints,everyone is NOT exactly the same.

Пример: 

Бесплатни примероци, експресен надоместок на сметка на клиентите

Начин на плаќање:

30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Испорака:

Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит

 

Процесот на церемонијата на Matcha:

   

1. Навлажнете го и омекнете го шасенот со топла вода 

2. Ставете 1 Matcha Лажица matcha во садот. За Usucha, тенок чај, користете 2 Chashaku на Matcha. За Коича, густ чај, користете 3 до 4.

3. Истурете во околу 80мл топла вода (72 °C / 162°F)

4. Стартувајте и промешајте со жица со пишување "W" брзо под мача и топла вода, додека не се појават грутки и не се развие фина пена на врвот (околу 10-15 секунди)

Пакување и плаќање

Пакување и испорака

Продажни единици: Единствена ставка
Единечна големина на пакет: 22X22X12 cm
Единечна бруто тежина: 0.1 кг
Package Type:Hot sell Organic Handmade Matcha Spoon With Bamboo Joints Spoon 1pc/ opp bag
Време на водење: Количина (парче) 1 - 100 101 - 400> 400
                     Est. Време (денови) 7 15 За преговарање

Контактирајте нѐ