0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Чај >Зелен чај

Ordinary Grade Loose Leaf Green Tea in Hunan

Шифра на предметот: BN8003

Потекло: Хунан, Кина

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ од 2 kg


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на производ: Зелен чај
Тип: Маофенг чај
Возраст: 1 - 2 години
Стил: Лабав чај
Тип на обработка: Печен
Пакување: Торба, пакување подароци
Специјалност: здравствен чај, чај за слабеење
Сертификација: ISO, QS
Одделение: Премиум, светло сиво-зелена боја
Рок на траење: 18 месеци
Тежина (кг): 2
Место на потекло: Хунан, Кина (копно)
Име на бренд: Бенуо
Број на модел: BN8003
Name:Ordinary Grade Loose Leaf Green Tea in Hunan
Пакет: 250 грама на запечатена алуминиумска / крафт торба или по потреба
Потекло: Хунан, Кина
Ефикасност: анти-стареењето, слабеење, убавина, освежувачки
Спецификација: пролетен чај од маж од планина
Услуга: OEM / ODM се прифатени
Сад за пијалак: чајник, чаша чаша или кригла, шише со вода


Набавка Способност

Supply Ability:20000 Kilogram/Kilograms per Month

производ вовед

Име на предметот:

Обичен зелен чај

Код на предметот:

BN8003

Потекло

Хунан, Кина

Време на берба (сезона)

Пролет - рана есен

Боја:

Сиво-зелен сушен чај, супа од чај од оливин

Чај одделение

 глава за чај, парче чај, неколку стебла од чај

Изглед

Нежни пупки и лисја, во кадрава, витка и убава форма

Складирање

Спречете сонце, -5 степени целзиусови, воздушно затегнато

Брод со пијалак

Чајник, чаша чаша / кригла, шише со вода

Пакување: 

250 гр по запечатена алуминиумска / крафт торба или по потрошувачи по потреба.

MOQ

Фабричко директно снабдување, MOQ 2 кг

Сервис

Пирамидална кесичка чај, OEM / ODM пакувања се прифаќаат

производ Функција

1 квалитетно одделение: глава за чај, лисја од чај, неколку стебла од чај

2 главни карактеристики: миризлив чај, без трошоци, неколку парчиња (<5%), неколку стебла (<5%)

3 Вештина: машински изработени

4 Забелешка: Овој зелен чај се испорачува за ниска побарувачка, секоја серија чај може да има различна боја и изглед, бидејќи старите лисја содржат мала содржина на вода и бараат долго време пржење. Чајот ќе биде сиво-зелено или бело-бел со сладок мирис, преовладувајте во натура.

5. Време на подготовка: 2 инфузии или повеќе

Здраво 100% природен добро избран зелен чај обработен на традиционален начин, без адитиви
Предност

Традиционалниот метод мириса на зелен чај од јасмин, топчињата зелен чај беа чисто рачно изработени од чај полн со пеко.

Усогласете се со САД, Европа стандард.

MOQ Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ од 2 кг
Предност Фабричка директна продажба, производи од прва рака Конкурентни цени
OEM / ODM

Достапен е прилагоден пакет, чајна торбичка за движење, OEM / ODM услуги


Пакување и испорака

Packaging Details:250g per sealed aluminium / kraft bag or per customers' required.
Пристаниште: Шенжен
Време на олово: 7 дена


Контактирајте нѐ