0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Чај >Зелен чај

ОЕМ Пакување од врвно одделение Ксинијанг Мао ianијан зелен чај со Пиок

Шифра на предметот: BN8029

Origin:Henan, China

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ од 2 kg


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на производ: Зелен чај
Type: Maofeng Tea
Возраст: 1 - 2 години
Стил: Лабав чај
Тип на обработка: Печено
Пакување: Торба, Пакување за подароци
Specialty: Health Tea, Organic Tea, Slimming Tea
Сертификат: ISO, QS
Grade: Premium
Рок на траење: 18 месеци
Тежина (kg): 2
Место на потекло: Хенан, Кина (копно)
Име на бренд: Benuo
Број на модел: BN8029
Name: OEM Packing Top Grade Xinyang Mao Jian Green Tea with Peoke
color: light olivine dried tea full of peoke, light olivine tea soup
Пакување: 250 грама по запечатена алуминиумска / крафт вреќа или по потреба
Потекло: Хенан, Кина
Ефикасност: против стареење, слабеење, убавина, освежување
Спецификација: Чај од пролетна висока планина Маоџан
Услуга: OEM / ODM се прифаќаат
Сад за подготовка: чајник, чаша или кригла, шише со вода


Набавка Способност

Способност за снабдување: 20000 килограми / килограми годишно

производ вовед

Име на предметот:

Superfine Wild Organic Thin Bud Xinyang Maojian Green Tea

Код на предметот:

BN8029

Потекло

Хенан, Кина

Време на берба (сезона)

Рана пролет пред денот на чистење на гробот

Боја:

light olivine dried tea full of peoke, light olivine  tea soup

Изглед

Clearly visible single bud, full of shiny Pekoe, in compact slim stripes shape

Складирање

Спречете сонце, -5 степени целзиусови, воздушно затегнато

Брод со пијалак

Чајник, чаша чаша / кригла, шише со вода

Пакување: 

250 гр по запечатена алуминиумска / крафт торба или по потрошувачи по потреба.

MOQ

Фабричко директно снабдување, MOQ 2 кг

Сервис

Пирамидална кесичка чај, OEM / ODM пакувања се прифаќаат


производ Функција
 

Здраво 100% природен добро избран зелен чај обработен на традиционален начин, без адитиви
Предност

Диви засадени органски тендер чај, во согласност со САД, Европа стандард.

MOQ Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ од 2 кг
Предност Фабричка директна продажба, производи од прва рака Конкурентни цени
OEM / ODM

Достапен е прилагоден пакет, чајна торбичка за движење, OEM / ODM услуги


Главни карактеристики:

 
изглед:  Clearly visible single bud, full of shiny Pekoe, in compact slim stripes shape

Боја: лесен оливин сушен чај полн со пиок, лесна супа од чај од оливин

Вкус: Меките пупки даваат богат и благ мирис на цвет, со полно тело и сладок вкус. Мирисот трае долго дури и кога се подготвува за 5 инфузии.

Пиво време: 5 инфузии или повеќе со стаклен чајник. Концентрацијата на супа од чај е пропорционална со количината на чај, ве молиме варете го чајот според личен вкус.

За да се одржи свежината и светлата боја, се предлага специјално да се чува во фрижидер на -5 степени.

Апликација: Ова е органски маофенг собран од дива планина, идеален дневен чај за пиење за строги loversубители на зелен чај, ресторан од прва класа, чајџилница итн.

 


Пакување и испорака

Packaging Details:  250g per sealed aluminium / kraft bag or per customers' required
Пристаниште: Шенжен
Време на олово: 7 дена


Контактирајте нѐ