0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Чај >Зелен чај

ОЕМ етикета органски чај со игла од џуншан со еден пупка

Шифра на предметот: BN8026

Origin:ongting lake Hunan, China

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ од 2 kg


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на производ: Зелен чај
Вид: Билуочун чај
Возраст: 1 - 2 години
Стил: Лабав чај
Тип на обработка: Печен
Пакување: Торба, пакување подароци
Специјалност: Здравствен чај, Органски чај, Чај за слабеење
Сертификација: ISO, QS
Одделение: Премиум
Рок на траење: 18 месеци
Тежина (кг): 1
Место на потекло: Хунан, Кина (копно)
Име на бренд: Бенуо
Број на модел: BN8026
Name:OEM Label Organic Junshan Silver Needle Tea with One Bud
боја: светли свежи зелени пупки, супа од лесен оливин
Пакет: 250 грама на запечатена алуминиумска / крафт торба или по потреба
Потекло: Хунан, Кина
Ефикасност: анти-стареењето, слабеење, убавина, освежувачки
Спецификација: пролетен чај од маж од планина
Услуга: OEM / ODM се прифатени
Сад за пијалак: чајник, чаша чаша или кригла, шише со вода


Набавка Способност

Способност за снабдување: 20000 килограми / килограми годишно

производ вовед

Име на предметот:

Супер фин органски единечен пупка Јуншан сребрен игла чај

Код на предметот:

BN8026

Потекло

Езеро Донгтинг Хунан, Кина

Време на берба (сезона)

Рана пролет пред денот на чистење на гробот

Боја:

светли свежи зелени пупки во боја, супа од лесен оливин

Изглед

Јасно видлив единечен пупка, мала и светла пупка од свеж чај, лесна оливинска чајна супа со подигнати пупки од чај

Складирање

Спречете сонце, -5 степени целзиусови, воздушно затегнато

Брод со пијалак

Чајник, чаша чаша / кригла, шише со вода

Пакување: 

250 гр по запечатена алуминиумска / крафт торба или по потрошувачи по потреба.

MOQ

Фабричко директно снабдување, MOQ 1 кг

Сервис

Пакетите OEM / ODM се прифаќаат


производ Функција

Здраво 100% природен добро избран зелен чај обработен на традиционален начин, без адитиви
Предност

Усогласете се со САД, Европа стандард.

MOQ Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ од 2 кг
Предност Фабричка директна продажба, производи од прва рака Конкурентни цени
OEM / ODM

Достапен е прилагоден пакет, чајна торбичка за движење, OEM / ODM услуги


Сребрена игла Јуншан чајот е еден од најпознатите кинески зелен чај, од планината sуншан покрај езерото Донгтинг во северната провинција Хунан, континентална Кина. Бидејќи изгледа како игла, именуван е сребрен игла чај. Нашето ова Супер фин органски единечен пупка Јуншан сребрен игла чај бил избран пред денот на чистењето на гробот, 5 -тиот сончев термин. Дури и вешт чистач на чај може да собере најмногу 200 грама свеж чај. И тоа е строго обработено од професионални производители на чај на традиционален начин.  
 
изглед: Јасно видлив единечен пупка, полн со сјаен Пекое, во компактна и полна игла форма.

Пиво време: За овој чај се препорачува чист стаклен сад и врела вода од 80 степени, внесете 3 ~ 5 g чај во избраниот сад, додадете малку зовриена вода за да внесе чај и внимателно протресете го садот 10 секунди, а потоа исфрлете повеќе вода од иста насока. 2 ~ 3 минути ќе добиеме убава и вкусна чаша чај со игла, пупките за чај се подигнуваат во садот, 5 ~ 6 минути подоцна паѓаат на дното на садот.

За да се одржи свежината и светлата боја, се предлага специјално да се чува во фрижидер на -5 степени.

Апликација: Овој чај најчесто се испорачува за ресторани со врвен квалитет и чајџилници, чај за подарок. Идеален зелен чај за сериозни loversубители на зелен чај.


Пакување и испорака

Детали за пакување: 250гр по запечатена алуминиумска / крафт кеса или по клиенти
Пристаниште: Шенжен
Време на олово: 7 дена


Контактирајте нѐ