0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

Новина, ултра чисто стакло комплет за брз чај за патување со пренослив ракав

Шифра на предмет: ZRC7658

Потекло: Хебеј, Кина (копно)

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на алкохол: Комплети за кафе и чај
Материјал: стакло
Сертификација: CIQ, SGS
Функција: Еко-пријателски
Место на потекло: Хебеј, Кина (копно)
Име на бренд: ZENRC
Број на модел: ZRC7658
Име на производ: Комплет за патувачки чај со ултра чисто стакло новости со пренослив ракав
Капацитет на чаша (ml): 100 ml
Капацитет на чаша (oz): 3.42 oz
Материјал за цедалка: високо боросиликатно стакло
Капацитет на чајник (oz): 6.83 oz
Капацитет на чајник (ml): 200 ml
Отпорен на времетраење: - 20 ~ 150


Набавка Способност

Способност за снабдување: 20000 парчиња / парчиња неделно

производ вовед


име:
Комплет за патување со брз чај 4 во 1

Точка бр .: ZRC7658

Тема:
Овој комплет за шолји е специјално дизајниран за љубителите на чај, кои уживаат во чајот во секое време кога патуваат или на отворено.
Идеален е за подароци за подароци, прослави, настани за чај итн. Поддржани се OEM пакет и приватна услуга за брендирање
Еколошки, без ПБ

материјал: 3.3 високо боросиликатно стакло, неопренови ракав

Отпорен на температура: -20 150

Капацитет: Тенџере од 200 мл, шолји од 100 мл

големина:
Ве молиме погледнете ја фотографијата подолу

Пакување: 1 комплет / кутија, 80 комплети / ctn; или по потреба од клиенти.

Начин на плаќање:
  30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Пример:
  Бесплатни примероци, експресен надоместок на сметка на клиентите

Испорака:
  Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит


производ Функција

Која е карактеристиката на производот на нашата опрема за чај од боросиликат?

Безбедно Направено од високо боросиликатно стакло, шпорет и микробранова печка (исклучени изолирани производи од стакло со двојни walидови).
Здраво

Не како пластична или нормална чаша, нашата чаша од боросиликат е без олово, безбедна за храна

Усогласете се со САД, Европа стандард.

Предност Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ
дизајни Различна големина, тома, стил, боја на стакло уметност Се достапни
OEM / ODM

Прифатен дизајн, приватно брендирање и пакети се прифаќаат; 


Пакување и испорака

Детали за пакувањето: Новина, комплет за патувачки чај со ултра чисто стакло со пренослив ракав 1 комплет / кутија, 80 комплети /ctn;
Пристаниште: Шенжен, Гуангжу
Време на олово: 10 дена


Контактирајте нѐ