0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

Novelty Penguin Heat Resistant Glass Tea Pot for Herbal Tea Kettle

Код на ставка: ZRC7115-6

Потекло: Хебеј, Кина (копно)

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на алкохол: Комплети за кафе и чај
Материјал: стакло
Сертификација: CIQ, SGS
Функција: Еко-пријателски
Место на потекло: Хебеј, Кина (копно)
Име на бренд: ZENRC
Број на модел: ZRC7115-6
Product Name:Novelty Penguin Heat Resistant Glass Tea Pot for Herbal Tea Kettle
Дијаметар на устата: 7.5 см
Висина: 11cm
Материјал за цедалка: нерѓосувачки челик
Капацитет (oz): 25.62 oz
Капацитет (ml): 750 ml
Безбедно: Безбедно за миење садови и микробранова печка, безбедно на шпорет
Отпорен на времетраење: - 20 ~ 150


Набавка Способност

Способност за снабдување: 20000 парчиња / парчиња неделно





производ вовед


име:
Penguin Heat-resistant Teapot

Точка бр .: ZRC7115  ,  ZRC7116

Тема:
Топ продавач со елегантен дизајн
Идеален партнер за чај Дао/ чај Кунгфу
Повлекува строг тест за отпорност на топлина: -20 ~ 150
Достапни се комплети за подароци

Материјал за тенџере: боросиликатно стакло

Материјал за цедилка и капак: од нерѓосувачки челик

Капацитет и големина:
ZRC7115 ----750ml  / 25.6oz : height 11cm    mouth diameter 7.5cm
ZRC7116 --- 520ml / 17.8oz : height 9.5cm   mouth diameter 6.5cm

Пакување:
1pc/ box;   48pcs/ctn ;  OEM packages are supported

Пример:
  Бесплатни примероци, експресен надоместок на сметка на клиентите

Начин на плаќање:
  30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Испорака: 
Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит


производ Функција

Која е карактеристиката на производот на нашата опрема за чај од боросиликат?

Безбедно Направено од високо боросиликатно стакло, шпорет и микробранова печка (исклучени изолирани производи од стакло со двојни walидови).
Здраво

Не како пластична или нормална чаша, нашата чаша од боросиликат е без олово, безбедна за храна

Усогласете се со САД, Европа стандард.

MOQ Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ
дизајни Различна големина, тома, стил, боја на стакло уметност Се достапни
OEM / ODM

Прилагодениот дизајн и пакети се прифаќаат; 


Пакување и испорака

Packaging Details:Novelty Penguin Heat Resistant Glass Tea Pot for Herbal Tea Kettle 1pc/ box; 48pcs/ctn
Пристаниште: Шенжен, Гуангжу
Време на олово: 10 дена


Контактирајте нѐ