0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

Novelty Matcha Chasen Reshaper Whisk Stand for Matcha Gift Set Kit

Шифра на предмет: ZRC7824

Потекло: Кина

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на алкохол: Комплети за кафе и чај
Материјал: Керамика, порцелански емајлирани
Керамички тип: Порцелан
Сертификација: CIQ, SGS
Карактеристика: Еко-пријателски, порибено, природен уметнички дизајн
Место на потекло: Фуџијан, Кина (копно)
Име на марка: ZENRC
Број на модел: ZRC7824
Product Name: Novelty Matcha Chasen Reshaper Whisk Stand for Matcha Gift Set Kit
Дијаметар на устата: 2.8 см
Висина: 7.2cm
Ширина на долниот држач: 4.5 см
Употреба: држач за размахване, преобликување

Набавка Способност
Способност за снабдување: 20000 парче/парчиња неделно
производ вовед

име:
Colorful Round Matcha Whisk Holder / Used Whisk Reshaper

Точка бр .: ZRC7824

функција
:
1. Достапни се повеќе бои: беж, бела, светло сина, зелена, итн.
2. Држачот, исто така, може да се преобликува за користените маталки со ротирање на размахването.
3. Новиот размахване не може да се наполни во држачот.
4. Размахването во внатрешноста на косичките останува компактно со држачот и држете го подалеку од мувла.
 
материјал: порцелан

Вештини:  полу-рачно изработена, Гејао

големина: height 7.5cm, mouth width 2cm, bottom stand width 4.7cm
 
Пакување:  1pc/кутија, 120pcs/ctn

Пример:  Бесплатни примероци, експресен надоместок на сметка на клиентите

Начин на плаќање:
  30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Испорака:
  Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит

Пакување и плаќање


Пакување и испорака

Packaging Details:1pc/box, 120pcs/ctn
Пристаниште: Шенжен, Гуангжу
Времетраење: 7 дена


Контактирајте нѐ