0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

Нов стил Стаклени чајници потопло со цедилка за цветање чај

Шифра на предмет: ZRC7088

Потекло: Кина

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на пијалок: Комплети за кафе и чај, Комплети за кафе и чај
Материјал: стакло, стакло
Сертификација: CE / EU, CIQ, SGS
Карактеристика: Еко-пријателски, порибено, еко-пријателски, порибено
Место на потекло: Кина
Име на бренд: ZENRC
Број на модел: ZRC7088
Име на производ: Стаклени чајници со нов стил потопло со цедалка за цветање чај
Дијаметар на устата: 6.5 см
Дијаметар на дното: 10.5 см
Материјал за цедалка: Боросиликатно стакло
Капацитет (ml): 450 ml
Висина: 8 см
Безбедно: Безбедно за машина за миење садови и микробранова печка, сеф на шпорет


Опис на производот

име:

Нов стил Стаклени чајници потопло со цедилка за цветање чај

Точка НЕ:

ZRC7088

Тема:

1. Достапни се различни форми, слични како ZRC7083

2. Безбедно издржи брза промена на температурата на шпоретот, микробрановата печка го прави тенџерето естетско

3. glassито за стакло се отстранува и лесно се поставува

4. Тоа носи совршено лично уживање по напорното работно време, без разлика во канцеларија или дома

 

спецификација:

Тенџере и цедилка Материјал: боросиликатно стакло
Филтер и материјал за капакот: од нерѓосувачки челик
Опции за капацитет: 450ml / 15.40z  

Големина: горниот дијаметар 6.5см, висина 8см, дијаметар на дното 10.5см  

Пример: 

Бесплатни примероци, експресен надоместок на сметка на клиентите

Начин на плаќање:

30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Испорака:

Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит

Пакување: Поддржани се 1pc / box, 48pcs / ctn, OEM пакети.

функција

Која е карактеристиката на производот на садовите за чај со боросиликат во Бенуо?

Безбедно Изработено од високо боросиликатно стакло, шпорет и безбедно во микробранова печка (изолирани производи од стакло со двоен ledид изолирани.

Здраво Не како пластичниот или обичниот стаклен чај, нашиот чај од боросиликатно стакло е без олово, без БПА и безбеден за храна, во согласност со САД, Европски стандард.

MOQ Фабрика директно снабдување, мал MOQ е достапен

Дизајни Достапни се различна големина, волумен, стил, боја на стаклена уметност

OEM/ODM Прилагодениот дизајн и пакети се прифаќаат

 

Пакување и испорака

Продажни единици: Единствена ставка
Единечна големина на пакет: 20X16X16 cm
Единечна бруто тежина: 0.7 кг
Тип на пакување: 450мл Боросиликатни стаклени чајници со средна големина за чај со лабави листови 1 ЕЕЗ/кутија, 48 парчиња/парче. Или по клиент е потребно
Време на олово: Кол (парче) 1 - 100> 100
                     Est. Време (денови) 10 За да се преговара

Контактирајте нѐ