0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

Нов езерски зелен керамички Matcha Chasen преобликувач за церемонија на јапонски чај

Шифра на предмет: ZRC7823

Потекло: Кина

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака

Основни детали

Тип на алкохол: Комплети за кафе и чај
Материјал: Керамика, порцелански емајлирани
Керамички тип: Порцелан
Сертификација: CIQ, SGS
Карактеристика: Еко-пријателски, порибено, природен уметнички дизајн
Место на потекло: Фуџијан, Кина (копно)
Име на бренд: ZENRC
Број на модел: ZRC7823
Име на производ: Нова езерска зелена керамичка Matcha Chasen преобразувачка церемонија за јапонски чај
Дијаметар на устата: 3.2 см
Висина: 7.1cm
Ширина на долниот држач: 5.1 см
Употреба: Држач за размахване, преобликувајте шасен


производ вовед

име: Држач за размахване со конус за церемонија на чај

Точка бр .: ZRC7823

Тема:
1. Еколошки, со голема количина на залиха
2. Размахването во внатрешноста на косичките останува компактно со држачот и држете го подалеку од мувла.
 
материјал: порцелански емајлирани

Боја: светло сина / црна / светло зелена / бела

големина: висина 7.1см, ширина на горниот дел 3.2см, ширина на долниот држач 5.1см
 
Пакување: 1 x држач по кутија

Пакување и плаќањеПакување и испорака

Продажни единици: Единствена ставка
Единечна големина на пакет: 10X10X10 cm
Единечна бруто тежина: 0.35 кг
Тип на пакет: Држач за керамички Matcha размахване за церемонија на чај 1pc/кутија
Пример за слика: пакет-слика
Време на олово: 15


Контактирајте нѐ