0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

New Design Square Glass Coffee Mug With Water Filter Pitcher

Код на ставка: ZRC7148-9

Потекло: Кина

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на пијалаци: Сетови за кафе и чај, комплети за кафе и чај
Материјал: стакло, стакло
Сертификат: CE / EU, CIQ, SGS
Карактеристика: Еко-пријателски, порибено, еко-пријателски, порибено
Место на потекло: Кина
Име на бренд: ZENRC
Број на модел: ZRC7148-9
Product Name:New Design Square Glass Coffee Mug With Water Filter Pitcher
Горен дијаметар: 8.5 см
Дијаметар на дното: 9 см
Материјал за цедалка: Боросиликатно стакло
Капацитет (ml): 480 ml
Висина: 10cm
употреба: Ледена вода, чај, сок, млеко, итн.


Опис на производот

име:

New Design Square Glass Coffee Mug With Water Filter Pitcher

Точка НЕ:

ZRC7148-9

Тема:

1. Various shapes available

2. Лесното и издржливо стакло може да издржи екстремно високи температури и ниски температури. Дозволете да пиете чај на која било температура по ваша желба

3. Чајникот е широко користен во хотелот, чајџилницата, ресторанот и други места, суштински придружник во секојдневниот живот.

4. Прекрасното вриење и расцутот на уметничкиот чај може да се прикаже преку про theирниот стаклен чајник

 

спецификација:

Сад и инфузер & капак Материјал: боросиликатно стакло; нерѓосувачки челик 
Отпорен на времетраење: - 20 ~ 150
Опции за капацитет: 50ml, 480ml, 650ml,

Size: 50ml, 480ml, 650ml, please refer the photos below

Пример: 

Бесплатни примероци, експресен надоместок на сметка на клиентите

Начин на плаќање:

30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Испорака:

Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит

Пакување: Поддржани се 1pc/box, 64pcs/ctn, OEM пакети.

 функција

Која е карактеристиката на производот на садовите за чај со боросиликат во Бенуо?

Безбедно Изработено од високо боросиликатно стакло, шпорет и безбедно во микробранова печка (изолирани производи од стакло со двоен ledид изолирани.

Здраво Не како пластичниот или обичниот стаклен чај, нашиот чај од боросиликатно стакло е без олово, без БПА и безбеден за храна, во согласност со САД, стандард за Европа.

MOQ Фабрика директно снабдување, мал MOQ е достапен

Дизајни Достапни се различна големина, волумен, стил, боја на стаклена уметност

OEM/ODM Прилагодениот дизајн и пакети се прифаќаат


 

Пакување и испорака

Продажни единици: Единствена ставка
Единечна големина на пакет: 20X16X16 cm
Единечна бруто тежина: 0.7 кг
Package Type: Best Seller 16.4oz 480ml Heat Resistant Glass Pitcher Tea Filter Mug with Various Shapes 1pc/box, 64pcs/ctn
Време на водење: Количина (парче) 1 - 100> 100
                        Est. Време (денови) 10 За преговарање

Контактирајте нѐ