0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

New Design 100% 3.3 High Borosilicate Glass Teapot Tea Sets with Glass Tea Pot Tea Cup

Шифра на предмет: ZRC7105

Потекло: Хебеј, Кина (копно)

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на алкохол: Комплети за кафе и чај
Материјал: стакло
Сертификација: CIQ, SGS
Функција: Еко-пријателски
Место на потекло: Хебеј, Кина (копно)
Име на бренд: ZENRC
Број на модел: ZRC7105
Product Name:Borosilicate Glass Teapot Tea Sets with Glass Tea Pot Tea Cup
Дијаметар на устата: 6.5 см
Висина: 10cm
Материјал за цедилка: боросиликатно стакло
Капацитет (oz): 17.08 oz
Капацитет (ml): 500 ml
Безбедно: Безбедно за миење садови и микробранова печка, безбедно на шпорет
Отпорен на времетраење: - 20 ~ 150


Набавка Способност

Способност за снабдување: 20000 парчиња / парчиња неделно
производ вовед


име:
Комплет подароци од чаша чајник со рачка од бамбус

Точка бр .: ZRC7105

Тема:

Безбедно издржете термички шок на шпорет, микробранова печка
Ретро и креативен дизајн го прави тенџерето поестетично
Прекрасното вриење и процветањето на уметничкиот чај може да се прикаже преку про theирниот стаклен чајник

Материјал за тенџере и инфузер и капак:
боросиликатно стакло

Отпорен на времетраење:
- 20 ~ 150

големина:
Дијаметар на капакот 6.5 см висина 10 см

Капацитет:
500ml / 17oz

Пакување:
1 парче/кутија, 64 парчиња/ctn, или по клиент.

Начин на плаќање: 
30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Пример:
   Фабричко директно стабилно снабдување, услугите OEM / ODM се поддржани, Добредојдовте на вашето барање

Испорака:
  Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит


производ Функција

Која е карактеристиката на производот на нашата опрема за чај од боросиликат?

Безбедно Направено од високо боросиликатно стакло, шпорет и микробранова печка (исклучени изолирани производи од стакло со двојни walидови).
Здраво

Не како пластична или нормална чаша, нашата чаша од боросиликат е без олово, безбедна за храна

Усогласете се со САД, Европа стандард.

MOQ Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ
дизајни Различна големина, тома, стил, боја на стакло уметност Се достапни
OEM / ODM

Прилагодениот дизајн и пакети се прифаќаат; 


Пакување и испорака

Детали за пакување: Чајник за црвен рујски корен од стакло, достапен од Giftset
                              1 парче/кутија, 64 парчиња/ctn, или по клиент
Пристаниште: Шенжен, Гуангжу
Време на олово: 10 дена


Контактирајте нѐ