0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

Нов пристигнување режим за стакло со голем капацитет Чај за чај со лабав лист

Шифра на предметот: ZRC7078A-B

Потекло: Кина

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на пијалок: Комплети за кафе и чај, Комплети за кафе и чај
Материјал: стакло, стакло
Сертификација: CE / EU, CIQ, SGS
Карактеристика: Еколошки, порибено, еколошки, порибено
Место на потекло: Кина
Име на бренд: ZENRC
Број на модел: ZRC7078A-B
Име на производот: Нов пристигнување режим на стакло со голем капацитет Котел чајник лабав лист чај
Дијаметар на устата: 7 см
Крајниот дијаметар: 5.5см
Материјал за цедалка: Боросиликатно стакло
Капацитет (ml): 150 ml
Висина: 13 см
Вештини: разнесени со рака


Опис на производот

име:

Нов пристигнување режим за стакло со голем капацитет Чај за чај со лабав лист

Точка НЕ:

ZRC7062

Тема:

1. Безбедно издржете на брзата промена на температурата на шпоретот, микробрановата печка 

2.Водата може да се додаде во котелот преку рачката на капакот во форма на инка без да се подигне капакот нагоре * Ретро и креативниот дизајн го прави садот поестетски

3. Две форми на располагање, pls се однесуваат на фотографијата

 

спецификација:

Тенџере и инфузер и материјал за капак: боросиликатно стакло
Отпорен на времетраење: - 20 ~ 150
Опции за капацитет: 1200ml / 42 oz

Големина: дијаметар на устата 9cm, висина 16cm, дијаметар на долниот дел 13cm

Пример: 

Бесплатни примероци, експресен надоместок на сметка на клиентите

Начин на плаќање:

30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Испорака:

Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит

Пакување: Поддржани се 1pc / box, 30pcs / ctn, OEM пакети.

 функција

Која е карактеристиката на производот на садовите за чај со боросиликат во Бенуо?

Безбедно изработено од високо боросиликатно стакло, шпорет и микробранова печка (исклучени изолирани производи од стакло со двојни ledидови).

Здрава Не како пластична или нормална чаша, нашата чаша од боросиликат е без олово, без БПА и безбедна за храна, во согласност со САД, Европа Стандард.

Фабричко директно снабдување со MOQ, достапно е мало MOQ

Дизајни се достапни со различна големина, волумен, стил, боја на стакло

OEM / ODM Прилагодениот дизајн и пакети се прифаќаат

Пакување и испорака

Продажни единици: Единствена ставка
Единечна големина на пакет: 20X16X16 cm
Единечна бруто тежина: 0.7 кг
Тип на пакет: 1200мл 2018 Нов режим за стакло Боросиликат Чај за чај од пареа 1 парче / кутија, 30 парчиња / ЦТН
Време на олово: Кол (парче) 1 - 100> 100
                     Est. Време (денови) 10 За да се преговара

Контактирајте не