0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

Natural Gold Light Bamboo Matcha Whisk with Long Handle

Шифра на предмет: ZRC7814

Потекло: Кина

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака

Основни детали

Тип: Алатки за кафе и чај
Coffee & Tea Tools Type:Tea Sticks
Material:Bamboo, natural golden/light bamboo
Сертификација: CIQ, SGS
Карактеристика: Еколошки, порибено
Место на потекло: Жеџијанг, Кина (континентална)
Име на бренд: ZENRC
Број на модел: ZRC7814
Product Name: Natural Gold Light Bamboo Matcha Whisk with Long Handle
Whisk: Length 15cm, diameter 3.5cm
Whisk holder:Length 5cm, diameter 2.5cm
Вештини: Чисто рачно изработени
Употреба: Церемонија за чај
Bamboo color:purple bamboo, golden bamboo


производ вовед

име: Long Handle Gold or Skinny Bamboo Matcha Whisk with Super Hard Box

Точка бр .: ZRC7813-14

Тема: This chasen is used to whisk the Matcha powder into fine lather and bring out the intrinsic tea flavor. It is crafted into fine bristles from one piece of natural white bamboo by hand. The bamboo is usually 2-2.5cm thick and 9-12cm long, and is made into whisk with different amount of prongs.
 
материјал: природен бамбус
 
Опција: purple bamboo, golden bamboo

Вештини: рачна изработка

големина
whisk:                length 15cm     diameter 3.5cm
whisk holder:     length 5cm       diameter 2.5cm
 
Пакување:   1piece per super hard paper tube with desiccant in English / Japanese ;  25pcs/ box, 250pcs/ctn.
 
Употреба:
1. Навлажнете го и омекнете го шасенот со топла вода
2. Ставете 1 Matcha Лажица matcha во садот.
     За Usucha, тенок чај, користете 2 Chashaku на Matcha. За Коича, густ чај, користете 3 до 4.
3. Истурете околу 80 мл топла вода (72 ° C / 162 ° F)
4. Стартувајте и промешајте со жица со пишување "W" брзо под матча и топла вода, додека нема грутки и не се формира фина пена на врвот (околу 10-15 секунди)

Пакување и плаќање

Пакување и испорака

Продажни единици: повеќе од
Големина на пакување по серија: 28X28X25 см
Бруто тежина на серија: 0.12 кг
Package Type:Natural Gold Light Bamboo Matcha Whisk with Long Handle
Пример за слика: пакет-слика
Времетраење: 7


Контактирајте нѐ