0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

Most Popular Big Small Cloud Hand Flush Glass Pot for Coffee Shops

Шифра на предмет: ZRC7147

Потекло: Хебеј, Кина (копно)

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на алкохол: Комплети за кафе и чај
Сертификат: CIQ, FDA, SGS
Карактеристика: Еко-пријателски, порибено, еко-пријателски, без Pb
Место на потекло: Хебеј, Кина (копно)
Име на бренд: ZENRC
Број на модел: ZRC7147
Product Name:Most Popular 350ml Cloud Hand Flush Glass Pot for Coffee Shops
Висина: 9cm
Дијаметар на дното: 6 см
Горен дијаметар: 8 см
Материјал за тенџере: боросиликатно стакло
Капацитет (oz): 12 oz
Капацитет (ml): 350 ml
Usage:Iced water, tea, juice, milk, coffee,etc.


Набавка Способност

Способност за снабдување: 20000 парчиња / парчиња неделно
производ вовед


име:
Cloud Shaped Coffee Pot

Точка бр .: ZRC7147

Тема:

Лесното и издржливо стакло може да издржи екстремно високи температури и ниски температури. Дозволете да пиете чај на која било температура по ваша желба
This mug is widely used in the hotel, teahouse, restaurant and other places, an essential companion in daily life.
The beautiful boiling and the blossoming of art tea can be displayed through the transparent glass teapot Material: borosilicate glass

материјал:  3.3 borosilicate glass, silicone & glass lid

Капацитет и големина:

350ml / 12 мл: дијаметар на устата 8см, висина 9см, дијаметар на дното 6см
500ml / 17 мл: дијаметар на устата 8см, висина 10см, дијаметар на дното 6.5см
750ml / 25.6 мл: дијаметар на устата 8см, висина 11.8см, дијаметар на дното 7см

Пакување: 1pc/ box, 64pcs/ctn.   OEM packages are supported.  

Пример:
  Бесплатни примероци, експресен надоместок на сметка на клиентите

Начин на плаќање:
  30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Испорака: 
Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит


производ Функција

Која е карактеристиката на производот на нашата опрема за чај од боросиликат?

Безбедно Направено од високо боросиликатно стакло, шпорет и микробранова печка (исклучени изолирани производи од стакло со двојни walидови).
Здраво

Не како пластична или нормална чаша, нашата чаша од боросиликат е без олово, безбедна за храна

Усогласете се со САД, Европа стандард.

MOQ Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ
дизајни Различна големина, тома, стил, боја на стакло уметност Се достапни
OEM / ODM

Прилагодениот дизајн и пакети се прифаќаат; 


Пакување и испорака

Packaging Details:Most Popular Big - Small Cloud Hand Flush Glass Pot for Coffee Shops 1pc/ box, 64pcs/ctn. OEM packages are supported.
Пристаниште: Шенжен, Гуангжу
Време на олово: 10 дена


Контактирајте нѐ