0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

270ml Ultra Clear Glass Green Tea Mug with Crescent Moon Filter Lazy Cup

Шифра на предмет: ZRC7633

Потекло: Хебеј, Кина (копно)

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на алкохол: Комплети за кафе и чај
Материјал: Стакло, високо боросиликатно стакло
Сертификација: CIQ, SGS
Карактеристика: Еко-пријателски, еко-слободен, без Pb
Место на потекло: Хебеј, Кина (копно)
Име на бренд: ZENRC
Број на модел: ZRC7633
Product Name:270ml Ultra Clear Glass Green Tea Mug with Crescent Moon Filter
Отпорен на температура: -20 ~ 150
Капацитет (ml): 270 ml
Капацитет (мл): 9.22oz
Висина: 12.5cm
Дијаметар: 6.6cm


Набавка Способност

Способност за снабдување: 20000 парчиња / парчиња неделно

производ вовед


име: Lazy Mug

Точка бр .: ZRC7633

Тема:

Паметна и чиста желба за чаеви, кафе, безалкохолни пијалоци, итн
Еколошки, без пб

Mug & Infuser Material:
боросиликатно стакло

Отпорен на времетраење: - 20 ~ 150

Капацитет:
270 ml/ 9.2 oz

големина: дијаметар 6.5 см висина 12.5 см

Пакување: 1/pc box; 60box/ctn  , Or per clients' required

Пример:
  Бесплатни примероци, експресен надоместок на сметка на клиентите

Начин на плаќање:
  30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Испорака:
  Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит


производ Функција

Која е карактеристиката на производот на нашата опрема за чај од боросиликат?

Безбедно Направено од високо боросиликатно стакло, шпорет и микробранова печка (исклучени изолирани производи од стакло со двојни walидови).
Здраво

Не како пластична или нормална чаша, нашата чаша од боросиликат е без олово, безбедна за храна

Усогласете се со САД, Европа стандард.

MOQ Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ
дизајни Различна големина, тома, стил, боја на стакло уметност Се достапни
OEM / ODM

Прилагодениот дизајн и пакети се прифаќаат; 


Пакување и плаќање


Пакување и испорака

Packaging Details:1pc/ box; 60box/ctn Or per clients' required
Пристаниште: Шенжен, Гуангжу
Време на олово: 7 дена


Контактирајте нѐ