0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

Стаклен сад за чај со цедилка за загревање со рачка со опашка од 800 ml

Шифра на предмет: ZRC7109

Потекло: Хебеј, Кина (копно)

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ од 2 kg


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на алкохол: Комплети за кафе и чај
Материјал: стакло, боросиликатно стакло
Сертификат: CIQ, SGS
Функција: Еко-пријателски
Место на потекло: Хебеј, Кина (копно)
Име на марка: ZENRC
Број на модел: ZRC7109
Име на производ: 800 мл стаклен сад за чај со рачка со опашка што се загрева со цедалка
Материјал за цедалка: боросиликатно стакло
Капацитет (мл): 27.1oz
Капацитет (ml): 800 ml
Безбедно: Безбедно за машина за миење садови и микробранова печка, сеф на шпорет
Отпорен на времетраење: - 20 ~ 150
Вештини: целосно издувани од устата


производ вовед


име:
Чајник од високо боросиликатно стакло „Tail-up“.

Точка бр .: ZRC7109-10

Тема:
Лесното и издржливо стакло може да издржи екстремно високи температури и ниски температури. Дозволете да пиете чај на која било температура по ваша желба
Чајникот е широко користен во хотелот, чајџилницата, ресторанот и други места, суштински придружник во секојдневниот живот.
Прекрасното вриење и процветањето на уметничкиот чај може да се прикаже преку про theирниот стаклен чајник

Материјал за тенџере и капак: боросиликатно стакло

Материјал за филтрирање:
пролет од не'рѓосувачки челик

Капацитет и големина: 800 ml / 27.3 oz: горен дијаметар 7cm висина 14cm долен дијаметар 13.5cm

Повеќе опции:
600 ml / 20.5 oz: горен дијаметар 7cm висина 13cm долен дијаметар 12.5cm
1200 ml / 41 oz: горен дијаметар 7.6cm висина 15.4cm долен дијаметар 13.5cm

Пакување:
1pc/ctn 48pcs/ctn

Пример:
  Бесплатни примероци, експресен надоместок на сметка на клиентите

Начин на плаќање:
  30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Испорака:
  Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит


производ Функција

Која е карактеристиката на производот на нашата опрема за чај од боросиликат?

Безбедно Направено од високо боросиликатно стакло, шпорет и микробранова печка (исклучени изолирани производи од стакло со двојни walидови).
Здраво

Не како пластична или нормална чаша, нашата чаша од боросиликат е без олово, безбедна за храна

Усогласете се со САД, Европа стандард.

MOQ Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ
дизајни Различна големина, тома, стил, боја на стакло уметност Се достапни
OEM / ODM

Прилагодениот дизајн и пакети се прифаќаат; 


Пакување и испорака

Продажни единици: Единствена ставка
Единечна големина на пакет: 20X18X16 cm
Единечна бруто тежина: 0.6 кг
Тип на пакување: 800 мл Рачка со опашка што се загрева стаклено тенџере за чај со цедалка
Пример на слика: пакет-img
Времетраење: 10


Контактирајте нѐ