0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

2000ml Super Large 68 oz Heatable Water Bottle Glass Pitcher with Filter Lid

Шифра на предмет: ZRC7140

Потекло: Хебеј, Кина (копно)

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Drinkware Type:Water Bottles
Applicable People:Adults
Thermal Insulation Performance:None
Outdoor Activity:Self-driving Travel
Boiling Water:Applicable
Anti-corrosion Coating:Not Equipped
Метод на проток на вода: директно пиење
Accessories: WITH LID
Style:Classic
Материјал: Стакло
Certification: CIQ, SGS
Feature: Eco-Friendly, Stocked, eco-friendly, Pb-free
Место на потекло: Хебеј, Кина (копно)
Brand Name: ZENRC
Model Number: ZRC7140
Product Name: 2000ml Heat Resistant Water Bottle Glass Pitcher with Pot Lid Jug
Висина: 20cm
Крајниот дијаметар: 9см
Top Diameter: 9cm
Pot Material: borosilicate glass
Capacity(oz): 68.33oz
Капацитет (ml): 2000 ml
Usage: Iced water, tea, juice, milk, etc.
производ вовед


име:
Heat-resistant Water / Juice Bottle

Точка бр .: ZRC7140

Тема:
100% safe and healthy bottle
Unique lid design: it can be fully inserted into the teapot, and the spring stops the lid slid, and the carved stainless steel mesh stops the teas when pouring the water
Dishwasher safe and microwave, stovetop safe

Pot Material: боросиликатно стакло

Филтер и материјал за капакот:
од нерѓосувачки челик

Size & Capacity: 2000ml: mouth diameter 9cm, bottom diameter 9cm, height 20cm

Пакување: 1pc/box, 24pcs/ctn,    OEM packages are supported.  

Пример:
  Бесплатни примероци, експресен надоместок на сметка на клиентите

Начин на плаќање:
  30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Испорака:
  Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит


производ Функција

Која е карактеристиката на производот на нашата опрема за чај од боросиликат?

Безбедно Направено од високо боросиликатно стакло, шпорет и микробранова печка (исклучени изолирани производи од стакло со двојни walидови).
Здраво

Не како пластична или нормална чаша, нашата чаша од боросиликат е без олово, безбедна за храна

Усогласете се со САД, Европа стандард.

MOQ Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ
дизајни Различна големина, тома, стил, боја на стакло уметност Се достапни
OEM / ODM

Прилагодениот дизајн и пакети се прифаќаат; 


Пакување и испорака

Продажни единици: Единствена ставка
Единечна големина на пакет: 28X20X20 cm
Единечна бруто тежина: 0.75 кг
Package Type: 2000ml Super Large Heatable Water Bottle Glass Pitcher with Filter Lid
                        1pc per box professional packed
Пример за слика: пакет-слика
Lead Time : 10


Контактирајте не