0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

450мл Спортско преносно шише отпорно на топлина во форма на тиква со цедилка за чај

Шифра на предмет: ZRC7656

Потекло: Хебеј, Кина (копно)

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на алкохол: Комплети за кафе и чај
Материјал: стакло
Сертификација: CIQ, SGS
Функција: Еко-пријателски
Место на потекло: Хебеј, Кина (копно)
Име на бренд: ZENRC
Број на модел: ZRC7656
Име на производ: 450мл Спортско преносно шише отпорно на топлина со форма на тиква
Дијаметар: 7.3cm
Висина: 20.5cm
Цедилка: нерѓосувачки челик
Капацитет (oz): 15.37 oz
Капацитет (ml): 450 ml
Боја: кафеава, жолта, сина, зелена
Отпорен на времетраење: - 20 ~ 150


Набавка Способност

Способност за снабдување: 20000 парчиња / парчиња неделно

производ вовед


име:
Стакло Спортско шише со вода отпорна на топлина во форма на тиква со цедилка

Точка бр .: ZRC7656

Тема:
Моден дизајн со голем капацитет, особено флексибилен за употреба на отворено.
Еколошки, без ПБ

материјал:
високо боросиликатно стакло, цедилка од нерѓосувачки челик, ПП

Отпорен на температура:
-20 150

Капацитет и големина:   450мл / 15.4 мл; дијаметар 7.3 см висина 20.5 см

Боја: кафеава, жолта, сина, зелена

Пакување:
1pc/ кутија, 60pcs/ ctn; или по барањата на клиентите.

Начин на плаќање:
  30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Пример:
  Бесплатни примероци, експресен надоместок на сметка на клиентите

Испорака:
  Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит


производ Функција

Која е карактеристиката на производот на нашата опрема за чај од боросиликат?

Безбедно Направено од високо боросиликатно стакло, шпорет и микробранова печка (исклучени изолирани производи од стакло со двојни walидови).
Здраво

Не како пластична или нормална чаша, нашата чаша од боросиликат е без олово, безбедна за храна

Усогласете се со САД, Европа стандард.

Предност Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ
дизајни Различна големина, тома, стил, боја на стакло уметност Се достапни
OEM / ODM

Прилагодениот дизајн и пакети се прифаќаат; 


Пакување и испорака

Детали за пакување: 1 x кригла, 1x капак по кутија; 60box/ctn
Пристаниште: Шенжен, Гуангжу
Време на олово: 10 дена


Контактирајте нѐ