0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

150ml Oolong Tea Bowl Glass Kungfu Tea Brew Cup Tea Set Gaiwan

Шифра на предмет: ZRC7172

Потекло: Кина

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на пијалок: Комплети за кафе и чај, Комплети за кафе и чај
Материјал: стакло
Сертификација: CE / EU, CIQ, SGS
Карактеристика: Еко-пријателски, порибено, еко-пријателски, порибено
Место на потекло: Кина
Име на марка: ZENRC
Број на модел: ZRC7172
Product Name: 150ml Oolong Tea Bowl Glass Kungfu Tea Brew Cup Tea Set Gaiwan
Име на марка: ZENRC
Дијаметар: 11cm
Капацитет (мл): 5.12oz
материјал: Боросиликатно стакло
Капацитет (ml): 150 ml
Висина: 8.5cm
употреба: Ледена вода, чај, сок, млеко, итн.


Опис на производот

име:

150ml Oolong Tea Bowl Glass Kungfu Tea Brew Cup Tea Set Gaiwan

Точка НЕ:

ZRC7172

Тема:

1.This crystal clear cup owns the quality of ornamental and practicability.

2.The lid rim is smooth and mellow, insightfully bright and artistic

спецификација:

Материјал: боросиликатно стакло
Отпорен на времетраење: - 20 ~ 150

Capacity options: 150ml / 5.12 oz 

Color: gemstone blue, agate red

Size:  diameter 11cm, height 8.5cm

Пример: 

Бесплатни примероци, експресен надоместок на сметка на клиентите

Начин на плаќање:

30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Испорака:

Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит

Пакување: Поддржани се 1pc/box, 80pcs/ctn, OEM пакети.

функција

Која е карактеристиката на производот на садовите за чај со боросиликат во Бенуо?

Безбедно Изработено од високо боросиликатно стакло, шпорет и безбедно во микробранова печка (изолирани производи од стакло со двоен ledид изолирани.

Здраво Не како пластичниот или обичниот стаклен чај, нашиот чај од боросиликатно стакло е без олово, без БПА и безбеден за храна, во согласност со САД, стандард за Европа.

MOQ Фабрика директно снабдување, мал MOQ е достапен

Дизајни Достапни се различна големина, волумен, стил, боја на стаклена уметност

OEM/ODM Прилагодениот дизајн и пакети се прифаќаат 

Пакување и испорака

Продажни единици: Единствена ставка
Единечна големина на пакет: 20X16X16 cm
Единечна бруто тежина: 0.7 кг
Package Type:5oz 150ml Sancai Tea Bowl Glass Kungfu Tea Gaiwan for Tisanes Flower Tea 1pc/box; 80pcs/ctn
Време на водење: Количина (парче) 1 - 100> 100
                         Est. Време (денови) 10 За да се преговара

Контактирајте нѐ