0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

450ml Medium Size Borosilicate Glass Teapots for Loose leaf Tea

Шифра на предмет: ZRC7088

Потекло: Хебеј, Кина (копно)

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на алкохол: Комплети за кафе и чај
Материјал: Стакло
Сертификат: CIQ, SGS
Функција: Еко-пријателски
Место на потекло: Хебеј, Кина (копно)
Име на марка: ZENRC
Број на модел: ZRC7088
Product Name: 450ml Medium Size Borosilicate Glass Teapots for Loose leaf Tea
Дијаметар на устата: 6.5 см
Висина: 8cm
Дијаметар на дното: 10.5 см
Материјал за цедилка: боросиликатно стакло
Капацитет (oz): 15.37 oz
Капацитет (ml): 450 ml
Безбедно: Безбедно за машина за миење садови и микробранова печка, сеф на шпорет
Отпорен на времетраење: - 20 ~ 150


Набавка Способност

Способност за снабдување: 20000 парчиња / парчиња неделно
производ вовед


име:
Чајник од боросиликатно стакло отпорно на топлина

Точка бр .:
ZRC7088

Тема:

Различни форми на располагање, слични на ZRC7083
Безбедно издржете на брзата промена на температурата на шпоретот, микробрановата печка
Цедилката за стакло се отстранува и лесно се поставува
Донесува совршено лично уживање по зафатено работно време, без оглед на тоа во канцеларија или дома

Сад и материјал за цедилка: боросиликатно стакло

Филтер и материјал за капакот: од нерѓосувачки челик

Отпорен на времетраење:
- 20 ~ 150

големина:
горниот дијаметар 6.5 см, висина 8 см, долниот дијаметар 10.5 см    

Капацитет: 450ml / 15.40z

Пакување: 1 ЕЕЗ/кутија, 48 ЕЕЗ/цтн. Или по клиент е потребно.

Пример:
  Бесплатни примероци, експресен надоместок на сметка на клиентите

Начин на плаќање:
  30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Испорака:
  Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит


производ Функција

Која е карактеристиката на производот на нашата опрема за чај од боросиликат?

Безбедно Направено од високо боросиликатно стакло, шпорет и микробранова печка (исклучени изолирани производи од стакло со двојни walидови).
Здраво

Не како пластична или нормална чаша, нашата чаша од боросиликат е без олово, безбедна за храна

Усогласете се со САД, Европа стандард.

MOQ Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ
дизајни Различна големина, тома, стил, боја на стакло уметност Се достапни
OEM / ODM

Прилагодениот дизајн и пакети се прифаќаат; Пакување и испорака

Packaging Details:1 pc/box, 48pcs/ctn. Or per customer's required.
Пристаниште: Шенжен, Гуангжу


Контактирајте нѐ