0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

1600 мл здравствено боросиликатно стаклено шише за вода без олово со капак од бамбус

Шифра на предмет: ZRC7663

Потекло: Хунан, Кина (копно)

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на пијалаци: Шишиња со вода
Применливи луѓе: Возрасни
Перформанси на топлинска изолација: Нема
Активност на отворено: Патување со самовозење
Вода што врие: Применливо
Антикорозивна обвивка: Не е опремена
Метод на проток на вода: Директно пиење
Додатоци: СО капакот
Стил: Класичен
Материјал: стакло
Сертификат: CIQ, SGS
Карактеристика: Еко-пријателски, порибено, еко-пријателски, без Pb
Место на потекло: Хебеј, Кина (копно)
Име на марка: ZENRC
Број на модел: ZRC7663
Име на производ: 1600 мл здравствено боросиликатно стаклено бокалче за шишиња со вода без олово
Висина: 22cm
Крајниот дијаметар: 13см
Горен дијаметар: 8.5 см
Материјал за тенџере: боросиликатно стакло
Капацитет (мл): 54.6oz
Капацитет (ml): 1600 ml
Употреба: Ледена вода, чај, сок, млеко, итн.


производ вовед


име:
Шише со вода / сок отпорен на топлина

Точка бр .:ZRC7663

Тема:

100% безбедно и здраво шише
Единствен дизајн на капакот: може целосно да се вметне во чајникот, а пружината го спречува лизгањето на капакот, а врежаната мрежа од нерѓосувачки челик ги запира чаевите при истурање вода
Безбедно за машина за миење садови и микробранова печка, безбедно на шпорет

Материјал за тенџере: боросиликатно стакло

Филтер и материјал за капакот: нерѓосувачки челик, природен бамбус

Големина и капацитет:
2000мл: дијаметар на устата 9см, дијаметар на дното 9см, висина 20см

Пакување: Поддржани се 1pc/box, 24pcs/ctn, OEM пакети.  

Пример:
  Бесплатни примероци, експресен надоместок на сметка на клиентите

уживање:
  30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Испорака:
  Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит


производ Функција

Која е карактеристиката на производот на нашата опрема за чај од боросиликат?

Безбедно Направено од високо боросиликатно стакло, шпорет и микробранова печка (исклучени изолирани производи од стакло со двојни walидови).
Здраво

Не како пластична или нормална чаша, нашата чаша од боросиликат е без олово, безбедна за храна

Усогласете се со САД, Европа стандард.

MOQ Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ
дизајни Различна големина, тома, стил, боја на стакло уметност Се достапни
OEM / ODM

Прифатен дизајн и пакети се прифаќаат; 
Пакување и испорака

Продажни единици: Единствена ставка
Единечна големина на пакет: 28X20X20 cm
Единечна бруто тежина: 0.9 кг
Тип на пакување: 1600 ml без олово Здравје боросиликатно стаклено шише за вода со капак од бамбус
                        1 компјутер / кутија
Пример на слика: пакет-img
Времетраење: 10


Контактирајте нѐ