0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

1500ml Large Capacity High Borosilicate Glass Teapot with Adjustable Strainer

Код на ставка: ZRC7111-2

Потекло: Хебеј, Кина (копно)

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на алкохол: Комплети за кафе и чај
Материјал: стакло
Сертификација: CIQ, SGS
Функција: Еко-пријателски
Место на потекло: Хебеј, Кина (копно)
Име на бренд: ZENRC
Број на модел: ZRC7111-2
Product Name:1500ml Large High Borosilicate Glass Teapot with Adjustable Strainer
Висина: 8cm
Дијаметар на дното: 13 см
Материјал за цедилка: боросиликатно стакло
Капацитет (oz): 51.25 oz
Капацитет (ml): 1500 ml
Безбедно: Безбедно за миење садови и микробранова печка, безбедно на шпорет
Отпорен на времетраење: - 20 ~ 150


Набавка Способност

Способност за снабдување: 20000 парчиња / парчиња неделно

производ вовед


име:
Креативно прилагодливо цедило стаклен чајник

Точка бр .: ZRC7111 / ZRC7112

Тема:

Издржливото стакло го прави тенџерето замрзнувачки отпорен на топлина и отпорен на топлина, со мазна отпадна вода и чиста вода-прекин
Може да се загрева директно на отворен оган и електрична керамичка печка.
Со Мобилизирачки цедилка за да го направите чајот зрел или млад според секој пијан.

Материјал за тенџере: боросиликатно стакло

Материјал за цедалка:
нерѓосувачки челик, со капак од бамбус

Капацитет и големина:
950мл: висина 16см дијаметар на дното 10см
1500мл: висина 18см дијаметар на дното 13см

Пакување: Поддржани се 1 единица /кутија, OEM пакети.  

Пример:
  Бесплатни примероци, експресен надоместок на сметка на клиентите

Начин на плаќање:
  30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Испорака:
  Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит


производ Функција

Која е карактеристиката на производот на нашата опрема за чај од боросиликат?

Безбедно Направено од високо боросиликатно стакло, шпорет и микробранова печка (исклучени изолирани производи од стакло со двојни walидови).
Здраво

Не како пластична или нормална чаша, нашата чаша од боросиликат е без олово, безбедна за храна

Усогласете се со САД, Европа стандард.

MOQ Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ
дизајни Различна големина, тома, стил, боја на стакло уметност Се достапни
OEM / ODM

Прилагодениот дизајн и пакети се прифаќаат; 


Пакување и испорака

Packaging Details:1 x teapot, 1x strainer, 1x lid per box
Пристаниште: Шенжен, Гуангжу


Контактирајте нѐ