0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

250ml Kungfu Tea Mug Gongdao Glass Clear Tea Cup With Handle

Шифра на предмет: ZRC7160

Потекло: Кина

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на пијалок: Комплети за кафе и чај, Комплети за кафе и чај
Материјал: стакло, стакло
Сертификација: CE / EU, CIQ, SGS
Карактеристика: Еко-пријателски, порибено, еко-пријателски, порибено
Место на потекло: Кина
Име на марка: ZENRC
Број на модел: ZRC7160
Product Name: 250ml Kungfu Tea Mug Gongdao Glass Clear Tea Cup With Handle
Дијаметар на устата: 6.3 см
Крајниот дијаметар: 4см
Материјал за цедалка: Боросиликатно стакло
Капацитет (ml): 250 ml
Висина: 8.8cm
употреба: Ледена вода, чај, сок, млеко, итн.


 Опис на производот

име:

250ml Kungfu Tea Mug Gongdao Glass Clear Tea Cup With Handle

Точка НЕ:

ZRC7160

Тема:

1. Оваа кригла може да се загрее на отворен пламен на гас и зрачен шпорет. Индукцискиот шпорет не е дозволен.

2. Лесното и издржливо стакло може да издржи екстремно високи температури и ниски температури. Дозволете да пиете чај на која било температура по ваша желба

3. Тоа е идеален прибор за споделување чај Конгфу

спецификација:

Материјал: боросиликатно стакло
Отпорен на времетраење: - 20 ~ 150
Capacity options: 250ml/ 8.5 oz

Големина: дијаметар на устата 6.3см, висина 8.8см, дијаметар на дното 4см

Пример: 

Бесплатни примероци, експресен надоместок на сметка на клиентите

Начин на плаќање:

30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Испорака:

Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит

Пакување: Поддржани се 1pc/box, 160pcs/ctn, OEM пакети.

функција

Која е карактеристиката на производот на садовите за чај со боросиликат во Бенуо?

Безбедно Изработено од високо боросиликатно стакло, шпорет и безбедно во микробранова печка (изолирани производи од стакло со двоен ledид изолирани.

Здраво Не како пластичниот или обичниот стаклен чај, нашиот чај од боросиликатно стакло е без олово, без БПА и безбеден за храна, во согласност со САД, стандард за Европа.

MOQ Фабрика директно снабдување, мал MOQ е достапен

Дизајни Достапни се различна големина, волумен, стил, боја на стаклена уметност

OEM/ODM Прилагодениот дизајн и пакети се прифаќаат 

Пакување и испорака

Продажни единици: Единствена ставка
Единечна големина на пакет: 20X16X16 cm
Единечна бруто тежина: 0.7 кг
Package Type: 8.5oz 250ml Clear Heat Resistant Glass Hot Water Pitcher Taiwan Chahai 1pc/box; 160box/ctn
Време на водење: Количина (парче) 1 - 100> 100
                         Est. Време (денови) 10 За да се преговара

Контактирајте нѐ