0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

250ml Kungfu Tea Glass Mug Logo Gongdao Clear With Wood Handle

Код на ставка: ZRC7155-6

Потекло: Кина

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на пијалок: Комплети за кафе и чај, Комплети за кафе и чај
Материјал: стакло, стакло
Сертификација: CE / EU, CIQ, SGS
Карактеристика: Еколошки, порибено, еколошки, порибено
Место на потекло: Кина
Име на марка: ZENRC
Број на модел: ZRC7155-6
Product Name: 250ml Kungfu Tea Glass Mug Logo Gongdao Clear With Wood Handle
Горен дијаметар: 7 см
Крајниот дијаметар: 15см
Материјал за цедалка: Боросиликатно стакло
Капацитет (ml): 250 ml
Висина: 6.5cm
употреба: Ледена вода, чај, сок, млеко, итн.


Опис на производот

име:

250ml Kungfu Tea Glass Mug Logo Gongdao Clear With Wood Handle

Точка НЕ:

ZRC7155-6

Тема:

1.This mug can be heated on the gas open flame and radiant cooker. Induction cooker is not allowed
 

спецификација:

Pot & Infuser & Lid Material :high borosilicate glass
Отпорен на времетраење: - 20 ~ 150
Опции за капацитет: 250ml / 8.54 мл

ZRC7155( type A ) : mouth diameter 6.5cm, height 7cm, bottom diameter 15cm; ZRC7156( type B): mouth diameter 6cm, height 7.5cm, bottom diameter 17cm

Пример: 

Бесплатни примероци, експресен надоместок на сметка на клиентите

Начин на плаќање:

30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Испорака:

Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит

Пакување: Поддржани се 1pc/box, 40pcs/ctn, OEM пакети.

 функција

Која е карактеристиката на производот на садовите за чај со боросиликат во Бенуо?

Безбедно Изработено од високо боросиликатно стакло, шпорет и безбедно во микробранова печка (изолирани производи од стакло со двоен ledид изолирани.

Здраво Не како пластичниот или обичниот стаклен чај, нашиот чај од боросиликатно стакло е без олово, без БПА и безбеден за храна, во согласност со САД, стандард за Европа.

MOQ Фабрика директно снабдување, мал MOQ е достапен

Дизајни Достапни се различна големина, волумен, стил, боја на стаклена уметност

OEM/ODM Прилагодениот дизајн и пакети се прифаќаат 

Пакување и испорака

Продажни единици: Единствена ставка
Единечна големина на пакет: 20X16X16 cm
Единечна бруто тежина: 0.7 кг
Package Type: 250ml Gongdao Mug With Long Pear Wood Handle Support OEM Private Logo 1pc/box, 40pcs/ctn
Време на водење: Количина (парче) 1 - 100> 100
                         Est. Време (денови) 10 За да се преговара

Контактирајте нѐ