0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

400ml Good Morning Glass Milk Juice Cup Support OEM Service

Шифра на предмет: ZRC7650

Потекло: Хебеј, Кина (копно)

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на алкохол: Комплети за кафе и чај
Материјал: стакло
Сертификат: CIQ, FDA, SGS
Функција: Еко-пријателски, порибено
Место на потекло: Хебеј, Кина (копно)
Име на марка: ZENRC
Број на модел: ZRC7650
Product Name: 400ml Good Morning Glass Milk Juice Cup Support OEM Service
Дијаметар на устата: 8.8 см
Висина: 11cm
Крајниот дијаметар: 5.8см
Материјал за цедалка: боросиликатно стакло
Капацитет (мл): 13.67oz
Капацитет (ml): 400 ml
Безбедно: Безбедно за машина за миење садови и микробранова печка, сеф на шпорет
Отпорен на времетраење: - 20 ~ 150
Боја: црна, бела, прилагодена
производ вовед


име:
Чаша за стакло „Добро утро“

Точка бр .: ZRC7650

Тема:

Паметна и чиста желба за вода, кафе, пијалоци, итн
Еколошки, без пб

материјал:
боросиликатно стакло

Печатење: црна, бела или прилагодена

Отпорен на времетраење: - 20 ~ 150

Капацитет:
400ml

големина:
горниот дијаметар 8.8 см, висина 11 см, долниот дијаметар 5.8 см

Пакување: 1 парче/ кутија; 100box/ctn; или по барањата на клиентите.

Начин на плаќање:
  30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Пример: 
Бесплатни примероци, експресен надоместок на сметка на клиентите

Испорака:
  Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит


производ Функција

Која е карактеристиката на производот на нашата опрема за чај од боросиликат?

Безбедно Направено од високо боросиликатно стакло, шпорет и микробранова печка (исклучени изолирани производи од стакло со двојни walидови).
Здраво

Не како пластична или нормална чаша, нашата чаша од боросиликат е без олово, безбедна за храна

Усогласете се со САД, Европа стандард.

Предност Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ
дизајни Различна големина, тома, стил, боја на стакло уметност Се достапни
OEM / ODM

Прилагодениот дизајн и пакети се прифаќаат; Пакување и испорака

Продажни единици: Единствена ставка
Единечна големина на пакет: 12X12X10 cm
Единечна бруто тежина: 0.3 кг
Package Type: 400ml Borosilicate Glass Milk Cup with Customized Printing GOOD MORNING
                        1pc/ box
Пример за слика: пакет-слика
Времетраење: 10


Контактирајте нѐ