0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

250ml Gongdao Mug With Long Pear Wood Handle Support OEM Private Logo

Код на ставка: ZRC7155-6

Потекло: Хебеј, Кина (копно)

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на алкохол: Комплети за кафе и чај
Материјал: стакло
Сертификација: CIQ, SGS
Карактеристика: Еко-пријателски, еко-пријателски, без Pb
Место на потекло: Хебеј, Кина (копно)
Име на бренд: ZENRC
Број на модел: ZRC7155-6
Product Name:250ml Gongdao Mug With Long Pear Wood Handle Support OEM Private Logo
Висина: 6.5cm
Дијаметар на дното: 15 см
Горен дијаметар: 7 см
Материјал за тенџере: боросиликатно стакло
Капацитет (oz): 10.25 oz
Капацитет (ml): 250 ml
Употреба: чај, ладна вода, чај, сок, млеко, споделување кафе


Набавка Способност

Способност за снабдување: 20000 парчиња / парчиња неделно

производ вовед


име:
Fair Mug ( Gongdao mug) With Pear Wood Handle

Точка бр .: ZRC7155 / ZRC7156

Тема: Оваа кригла може да се загрее на гас со отворен пламен и зрачен шпорет. Индукцискиот шпорет не е дозволен.

материјал: висока боросиликатна чаша

Отпорен на температура:
-30 150

Капацитет:
250ml  /  8.54 oz

големина:
ZRC7155  ( type A )  : mouth diameter 6.5cm, height 7cm, bottom diameter 15cm
ZRC7156  ( type B)    : mouth diameter 6cm, height 7.5cm, bottom diameter 17cm

Пакување:
Потребно е 1 парче/кутија, 40 парчиња/ctn или по клиент.

Начин на плаќање:
  30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Пример:
  Бесплатни примероци, експресен надоместок на сметка на клиентите

Испорака:
  Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит


производ Функција

Која е карактеристиката на производот на нашата опрема за чај од боросиликат?

Безбедно Направено од високо боросиликатно стакло, шпорет и микробранова печка (исклучени изолирани производи од стакло со двојни walидови).
Здраво

Не како пластична или нормална чаша, нашата чаша од боросиликат е без олово, безбедна за храна

Усогласете се со САД, Европа стандард.

MOQ Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ
дизајни Различна големина, тома, стил, боја на стакло уметност Се достапни
OEM / ODM

Прилагодениот дизајн и пакети се прифаќаат; 


Пакување и испорака

Packaging Details:250ml Gongdao Mug With Long Pear Wood Handle Support OEM Private Logo 1pc/box, 40pcs/ctn
Пристаниште: Шенжен, Гуангжу
Време на олово: 7 дена


Контактирајте нѐ