0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

250ml Glass Tea Pitcher for Customized Giftset

Шифра на предмет: ZRC7165

Потекло: Хебеј, Кина (копно)

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на алкохол: Комплети за кафе и чај
Материјал: стакло
Сертификација: CIQ, SGS
Feature:Eco-Friendly, eco-friendly, Pb-free
Место на потекло: Хебеј, Кина (копно)
Име на бренд: ZENRC
Број на модел: ZRC7165
Product Name:250ml Glass Tea Pitcher for Customized Giftset
Висина: 7cm
Bottome Diameter:5cm
Дијаметар на устата: 9.5 см
Pot Material:borosilicate glass
Капацитет (oz): 8.54 oz
Капацитет (ml): 250 ml
Usage:tea, iced water, tea, juice, milk, coffee sharing


Набавка Способност

Способност за снабдување: 20000 парчиња / парчиња неделно

производ вовед


име:
Sunflower Heat-resistant Glass Pitcher

Точка бр .: ZRC7165

Тема: This mug can be heated on the gas open flame and radiant cooker. Induction cooker is not allowed.

материјал: висока боросиликатна чаша

Отпорен на температура: -30 150

Капацитет: 250ml   /  8.54oz

големина: mouth diameter 9.5cm, height 7cm, bottom diameter 5cm

Пакување:
  1 pc /box,  64pcs/ctn;     OEM packages are supported.  

Пример:
  Бесплатни примероци, експресен надоместок на сметка на клиентите

Начин на плаќање:
  30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Испорака:
  Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит


производ Функција

Која е карактеристиката на производот на нашата опрема за чај од боросиликат?

Безбедно Направено од високо боросиликатно стакло, шпорет и микробранова печка (исклучени изолирани производи од стакло со двојни walидови).
Здраво

Не како пластична или нормална чаша, нашата чаша од боросиликат е без олово, безбедна за храна

Усогласете се со САД, Европа стандард.

MOQ Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ
дизајни Различна големина, тома, стил, боја на стакло уметност Се достапни
OEM / ODM

Прилагодениот дизајн и пакети се прифаќаат; 


Пакување и испорака

Packaging Details:8.5oz 250ml Sunflower Kungfu Tea Pitcher For Nice Glass Gift Teaset 1pc/box; 64box/ctn
Пристаниште: Шенжен, Гуангжу
Време на олово: 7 дена


Контактирајте нѐ