0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

200ml Double Wall Glass Coffee Mug with Gift Box

Шифра на предмет: ZRC7603

Потекло: Хебеј, Кина (копно)

Стандард:

MOQ:


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на алкохол: Комплети за кафе и чај
Material:Glass, high borosilicate glass
Сертификација: CIQ, SGS
Функција: Еко-пријателски
Место на потекло: Хебеј, Кина (копно)
Име на марка: ZENRC
Број на модел: ZRC7603
Product Name:200ml Double Wall Glass Coffee Mug with Gift Box
Отпорен на температура: -20 ~ 150
Капацитет (ml): 200 ml
Capacity(oz): 6.8 oz
Висина: 7.5cm
Горен дијаметар: 9 см
package:1 piece per gift box
service:Sample, OEM and ODM are supported


 производ вовед


име:
Double Walled Cup with Handle

Точка бр .: ZRC7603

Тема:

Smart and clean desigh for teas, coffee, soft drinks, etc
Double walled design makes the mug specially heat insulation
Exquisite workmanship: completely hand-blown, smooth rim, extra thick and confortable handle
Eco-friendly, pb-free

материјал:
боросиликатно стакло

Отпорен на времетраење: - 20 ~ 150

Капацитет:
200ml    / 6.8 oz

големина: mouth diameter 9cm height 7.5cm

Пакување: 1pc/box , 120box/ctn   ;   or per customers' required.

Начин на плаќање:
  30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Пример: 
Бесплатни примероци, експресен надоместок на сметка на клиентите

Испорака: 
Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит


Пакување и плаќање


Пакување и испорака

Продажни единици: Единствена ставка
Единечна големина на пакет: 15X15X12 cm
Единечна бруто тежина: 0.4 кг
Package Type: 200ml Double Wall Glass Coffee Mug with Gift Box
                        1 piece per box professional packed
Picture Example: package-img
Времетраење: 10


Контактирајте нѐ