0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

100ml Creative Mermaid Double Wall Glass Cup for Soft Drinks Cocktail

Шифра на предмет: ZRC7636

Потекло: Хебеј, Кина (копно)

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на алкохол: Комплети за кафе и чај
Материјал: Стакло, високо боросиликатно стакло
Сертификација: CIQ, SGS
Карактеристика: Еко-пријателски, еко-слободен, без Pb
Место на потекло: Хебеј, Кина (копно)
Име на бренд: ZENRC
Број на модел: ZRC7636
Product Name:100ml Creative Mermaid Double Wall Glass Cup for Soft Drinks Cocktail
Отпорен на температура: -20 ~ 150
Капацитет (ml): 100 ml
Капацитет (oz): 3.42 oz
Висина: 13.5cm
Горен дијаметар: 7 см
Дијаметар на дното: 6 см


Набавка Способност

Способност за снабдување: 20000 парчиња / парчиња неделно

производ вовед


име:
  Mermaid Glass Cup

Точка бр .: ZRC7636

Тема:

Creative mermaid sculp add more fun to drinking, fashionable avant-courier
Дизајнот со двојни ledидови ја прави криглата специјално за топлинска изолација
Еколошки, без пб

материјал:
боросиликатно стакло

Отпорен на времетраење:
- 20 ~ 150

Капацитет: 100ml  /3.4oz

големина:
Дијаметар на устата 7cm, висина 13.5cm, дијаметар на дното 6cm

Пакување:
1pc/ box, 100box/ctn.   or per customized required.

Начин на плаќање:
  30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Пример:
  Бесплатни примероци, експресен надоместок на сметка на клиентите

Испорака:
  Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит


производ Функција

Која е карактеристиката на производот на нашата опрема за чај од боросиликат?

Безбедно Направено од високо боросиликатно стакло, шпорет и микробранова печка (исклучени изолирани производи од стакло со двојни walидови).
Здраво

Не како пластична или нормална чаша, нашата чаша од боросиликат е без олово, безбедна за храна

Усогласете се со САД, Европа стандард.

Предност Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ
дизајни Различна големина, тома, стил, боја на стакло уметност Се достапни
OEM / ODM

Прифатен дизајн, приватно брендирање и пакети се прифаќаат; 


Пакување и плаќање


Пакување и испорака

Packaging Details: 100ml Creative Mermaid Double Wall Glass Cup for Soft Drinks Cocktail 1pc/ box; 100box/ctn
Пристаниште: Шенжен, Гуангжу


Контактирајте нѐ