0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

1200ml Cone Shaped Iced Tea Jug Triangle Glass Milk Juice Pot OEM

Шифра на предмет: ZRC7139

Потекло: Хебеј, Кина (копно)

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на алкохол: Комплети за кафе и чај
Материјал: стакло
Сертификација: CIQ, SGS
Карактеристика: Еко-пријателски, еко-пријателски, без Pb
Место на потекло: Хебеј, Кина (копно)
Име на бренд: ZENRC
Број на модел: ZRC7139
Product Name:1200ml Cone Shaped Iced Tea Jug Triangle Glass Milk Juice Pot OEM
Висина: 25cm
Дијаметар на дното: 13 см
Горен дијаметар: 8.6 см
Материјал за тенџере: боросиликатно стакло
Капацитет (oz): 41 oz
Капацитет (ml): 1200 ml
Употреба: Ледена вода, чај, сок, млеко, итн.производ вовед


име:
Данска SOLO Style Леден чај од бокал

Точка бр .:
ZRC7139

Тема:

100% безбедно и здраво шише за ледени пијалоци
Модерниот дизајн се грижи за компактен и осмислен начин на живот
Може да се види насекаде, како забави, барови, ресторани, итн.

Материјал за тенџере: боросиликатно стакло

Филтер и материјал за капакот: нерѓосувачки челик, силикон

големина:

1200мл: дијаметар на устата 8.6см, дијаметар на дното 13см, висина 25см
1000мл: дијаметар на устата 8.6см, дијаметар на дното 12см, висина 22см

Пакување:  1 парче / кутија, 32 парчиња / ctn; или по барањата на клиентите.

Начин на плаќање:
  30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Пример:
  Бесплатни примероци, експресен надоместок на сметка на клиентите

Испорака:
  Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит

производ Функција

Која е карактеристиката на производот на нашата опрема за чај од боросиликат?

Безбедно Направено од високо боросиликатно стакло, шпорет и микробранова печка (исклучени изолирани производи од стакло со двојни walидови).
Здраво

Не како пластична или нормална чаша, нашата чаша од боросиликат е без олово, безбедна за храна

Усогласете се со САД, Европа стандард.

MOQ Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ
дизајни Различна големина, тома, стил, боја на стакло уметност Се достапни
OEM / ODM

Прилагодениот дизајн и пакети се прифаќаат; 


Пакување и испорака

Продажни единици: Единствена ставка
Единечна големина на пакет: 28X20X20 cm
Единечна бруто тежина: 0.8 кг
Тип на пакување: 1200мл Ладен чај Триаголник Чај млеко Сок од тенџере со OEM
Пример за слика: пакет-слика
Времетраење: 10


Контактирајте нѐ