0086-73184420790

EN
сите категории

Ти си тука : Почетна >Teaware >Teaware

200ml Clear San Cai Cup with Saucer for Tea Ceremony Chawan Gaiwan

Шифра на предмет: ZRC7642

Потекло: Хебеј, Кина (копно)

Стандард: ЕУ / УСДА

MOQ: Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ


  • Брза детали
  • конкурентна предност
  • Пакување и испорака


Основни детали

Тип на алкохол: Комплети за кафе и чај
Материјал: Стакло, високо боросиликатно стакло
Сертификација: CIQ, SGS
Карактеристика: Еко-пријателски, еко-слободен, без Pb
Место на потекло: Хебеј, Кина (копно)
Име на бренд: ZENRC
Број на модел: ZRC7642
Product Name:200ml Clear San Cai Cup and Saucer for Tea Ceremony
Отпорен на температура: -20 ~ 150
Капацитет (ml): 200 ml
Капацитет (oz): 6.83 oz
Висина: 10cm
Горен дијаметар: 10 см


Набавка Способност

Способност за снабдување: 20000 парчиња / парчиња неделно

производ вовед


име:
Ultra Clear San Cai Cup

Точка бр .: ZRC7642

материјал: Боросиликатно стакло

Отпорен на температура:
-20 150

Капацитет:
250ml  (  8.54 oz ) ,      200ml ( 6.83 oz )

Големина на чаша: дијаметар 10 см висина 10 см

Пакување:
1set per box; 80box/ctn;  OEM packages are supported

Пример:
  Бесплатни примероци, експресен надоместок на сметка на клиентите

Начин на плаќање:
  30% депозит, салдо пред испорака или наспроти копија од B / L

Испорака:
  Во рок од 3 ~ 15 дена со потврда за депозит


производ Функција

Која е карактеристиката на производот на нашата опрема за чај од боросиликат?

Безбедно Направено од високо боросиликатно стакло, шпорет и микробранова печка (исклучени изолирани производи од стакло со двојни walидови).
Здраво

Не како пластична или нормална чаша, нашата чаша од боросиликат е без олово, безбедна за храна

Усогласете се со САД, Европа стандард.

MOQ Фабричко директно снабдување, достапен е мал MOQ
дизајни Различна големина, тома, стил, боја на стакло уметност Се достапни
OEM / ODM

Прилагодениот дизајн и пакети се прифаќаат; 


Пакување и плаќање


Пакување и испорака

Packaging Details:Classic Chinese Clear San Cai Cup with Saucer for Tea Ceremony Chawan Gaiwan 1set per box; 80box/ctn
Пристаниште: Шенжен, Гуангжу


Контактирајте нѐ